У Любліні постане пам’ятник отцеві Омеляну Ковчу

Оргкомітет просить долучатися готових пожертвувати гроші на спорудження пам’ятника українському священикові

Пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу, якого ще називають “парох Майданека”, невдовзі встановлять у польському місті Люблін на проспекті Мучеників Майданека (поруч із Музеєм концтабору “Майданек”). Таке рішення минулого тижня одноголосно погодила Рада міста. Домовленості з владою міста щодо початку процесу підготовки та будівництва пам’ятника було досягнуто ще два роки тому під час візиту до цього міста глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та Івана Васюника, голови Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.
У резолюції сесії сказано, що постать отця Ковча є “символом поєднання та примирення людей”. Омелян Ковч був українським греко-католицьким священиком, що загинув у 1944 році в концтаборі “Майданек”. Його відкритість до кожної людини незалежно від національної чи релігійної приналежності особливо проявилася в найважчі часи Другої світової війни. 
“Рішення Ради показує, що навіть у складних ситуаціях взаємних стосунків можна знайти порозуміння, а особа блаженного Омеляна Ковча є для цього добрим символом”, – сказав отець Стефан Батрух, парох громади УГКЦ в Любліні.
У дозволі на будівництво пам’ятника визначені не лише місце розташування, а й скульптурне та архітектурне вирішення. Зокрема, на постаменті будуть слова отця Омеляна з його листа із Майданека в 1944 році: “Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як вони будуть тут без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковим для всіх нас незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші Церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я молюся, кожен теж молиться... Вони вмирають по-різному, і я допомагаю їм пройти цей маленький місточок до вічності”. 
Напис зроблять трьома мовами – українською, польською та івритом, повідомляє прес-служба Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.
Кошти на пам’ятник планують отримати з пожертв приватних осіб та організацій. Доброчинців, готових підтримати спорудження пам’ятника отцеві Омеляну Ковчу, просять звертатись на orestch@gmail.com, тел. +380 98 150 67 00.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6483 / 4.07MB / SQL:{query_count}