Як правильно постити

Поради глави УГКЦ Блаженнішого Святослава

Триває паломництво українських християн шляхом Великого посту до Світлого празника Воскресіння. Святі отці та Церква називають цей час духовною весною, коли душа християнина, його дух мають пробудитися і наповнитися Богом, Божим світлом. З нагоди початку Великого посту глава УГКЦ Блаженніший Святослав дав свої настанови для вірних, як плідно і таким чином глибоко та правильно пережити час Великого посту, повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 
З його слів, є три засади, три правила – молитва, піст і милостиня. Час Великого посту – це час великої молитви, зокрема покаянної. Тож потрібно присвятити більше часу Богові, особистій розмові з Ним. Адже молитва – це ніщо інше, як глибоке особисте спілкування людини з Богом. 
“Чи це буде особиста молитва, чи спільна молитва, знайдімо час для Бога, посвятімо Йому час Чотиридесятниці та відкриймо до Нього своє серце, свої думки, свої болі, свої рани. У Його руки вкладімо всі наші потреби. Спілкуймося з Ним!” – закликав предстоятель.
Друга умова – сам піст. “Мовиться про стриманість від усього того, що відволікає нас від спілкування і зустрічі з Богом. Відмовмося в часі Великого посту від усього того, що нас відволікає та розсіює. Пізнаймо свої духовні вади. Станьмо до боротьби з нашими пристрастями. Відмовмо собі в тому, що веде нас до гріха. Нехай ця здержливість буде нашим постом душі й тіла”, – каже Блаженніший Святослав.
Милостиня – третя і дуже важлива складова часу посту. “Чинімо діла милосердя, звернімо наш погляд до потребуючих наших ближніх. Коли ми спілкуємося з Богом, то вчимося відчувати Його присутність. У тих людей, які є потребуючими, навчімося бачити присутнього вічного живого Бога, який сказав: те, що ви зробили одному з найменших, ви мені зробили. Тому в той час даймо милостиню, відмовляючись, можливо, від якихось задоволень і розваг; те, що нам залишилося, даймо як милостиню убогим і потребуючим!” – наголосив глава УГКЦ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2945 / 4.08MB / SQL:{query_count}