Якісна освіта очима батьків

Батьки назвали проблеми української школи: результати дослідження

Соціологічна агенція “Фама” на замовлення Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання провела опитування серед батьків учнів українських шкіл. Найбільшою проблемою сфери освіти 28% учасників дослідження вважають недостатнє фінансування шкіл. 19% респондентів до проблем галузі включають важку програму (тут знаходимо: багато різних предметів, велике навчальне навантаження, діти не встигають засвоювати знання). Також часто батьки називають проблемою низький рівень кваліфікації педагогів, непрофесійність (14%).
Батьки були найбільш одностайні щодо таких атрибутів якісної освіти як: кваліфіковані педагоги, які віддані своїй справі (90,4%), якісні знання (89,9%), безпечність перебування у навчальному закладі (85,4%). Інші аспекти освітньої сфери також отримали чималу підтримку з боку батьків: 81,4% переконані, що запорукою якісної освіти є мотивація дітей до навчання як вдома, так і в школі. А 79,3% опитаних вважають важливим в освіті всебічний розвиток, майже стільки ж – довірливі стосунки між учнями та вчителями (79,0%).
Якість освіти полягає також і у використанні інноваційних підходів до навчання – 78,2% учасників дослідження. Важливими є і харчування (77,9%), вміння навчатись (76,5%) та дисципліна/виховання відповідальності (76,4%).
Інші категорії, без яких якісна освіта неможлива, респонденти визначили так: високий рівень забезпечення матеріально-технічної бази (68,0%); спортивна база в навчальному закладі (67,1%); психологічний супровід (66,0%); професійне орієнтування школярів (65,1%); стан будівлі школи та стан прибудинкової території (65,1%); різносторонність розвитку дитини через розгалужену систему гуртків та додаткових дисциплін (63,3%); індивідуальний підхід до навчання (61,9%); медичне обслуговування (61,7%); світоглядні предмети, які виховують уміння взаємодіяти з іншими людьми, готують до сімейного життя (61,6%); невелика кількість дітей у класі (59,0%).
53,0% опитаних батьків не вважають, що загальна освіта в Україні є безкоштовною, водночас 28,7% опитаних батьків хотіли б, аби їхня дитина здобувала середню освіту у приватному навчальному закладі. 
Із тих, хто бажає, аби їхні діти навчалися у приватному закладі, 65% не мають фінансової можливості, а кожен п’ятий зазначає, що немає такого навчального закладу у населеному пункті.
З тих батьків, які обрали для своїх дітей державну школу, кожен четвертий (24%) переконаний, що приватні школи є надто дорогими, кожен п’ятий (19%) зазначає, що не має фінансової можливості для приватної школи, 12% позитивно оцінюють якість освітніх послуг у державній школі, де зараз навчається їхня дитина, 10% вважають, що витрати на приватну освіту є невиправданими.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9178 / 4.36MB / SQL:{query_count}