Творімо добрі діла!

“Горіховий дім” і патрульні поліцейські Львова спекли для людей похилого віку 10 кілограмів печива

фото: “Горіховий дім”
Львівські патрульні поліцейські разом із командою “Горіхового дому” на цьому тижні провели спільну благодійну акцію, мета якої нагадати кожному, що творити добро легко. За три години інтенсивної праці вони спекли 10 кілограмів смачного домашнього печива. Для цього їм знадобилося 8,5 кг борошна, 60 яєць, 2,4 кг цукру, 4,5 кг рослинного жиру. Свій солодкий презент поліцейські відвезли у геріатричний пансіонат та госпіс в Угневі. Також благодійники передали для людей похилого віку одяг і засоби гігієни.
Цю акцію організатори приурочили до Всесвітнього дня спонтанного прояву добра, який відзначають 17 лютого. Так вони хочуть нагадати усім, що творити добро до снаги кожному – варто лише захотіти.
Керівник благодійної організації “Фонд Горіховий дім” Галина Онишко каже, що коли патрульні поліцейські звернулися з пропозицією провести день спонтанного добра, не вагалася жодної миті: “Ми в “Горіховому домі” працюємо за моделлю соціального бізнесу, частину прибутку скеровуємо на соціальні потреби. Тому радо відгукнулися допомогти поліцейським. Обрали Угнів через розташування, оскільки цей пансіонат віддалений від Львова, і не завжди волонтери мають змогу туди приїхати, щоби відвідати хворих стареньких. Найбільше мене зачепив біль від самотності й покинутості в очах його мешканців. Мабуть, для них найважливіше, попри забезпечення базових матеріальних потреб, просте спілкування, просто бути поруч. А ще мене вразила відданість персоналу – ці люди роблять велику справу”.
“Сьогодні наш робочий ранок розпочався дещо незвично, – розповідає працівник поліції Віра Проців. – Ми прийшли в пекарню “Горіховий дім”, отримали відповідну форму, надягнули шапочки та бахіли, продезінфікували руки, пройшли інструктаж і почали пекти печиво. Воно – як домашнє, всі складники натуральні, має чудовий аромат, тож ми переконані, що стареньким такий дарунок сподобається. Хоча, звісно, гостинці – не найважливіші для них, адже завдяки невтомній праці медпрацівників та волонтерів мешканці госпісу отримують всі необхідні речі та догляд. А від нас їм найбільше потрібна увага і добре слово. Коли ми приїхали до Угнева, старенькі спочатку здивувалися, чому до них прийшла поліція, але коли дізналися, зраділи. З кимось ми жартували, з кимось сумували… У кожного своя  життєва  історія... Майже всі вони почуваються самотніми, їх давно не відвідують рідні, тому увага до таких людей – найцінніше, що можемо дати”.
Інспектор відділу зв’язків із громадськістю, лейтенант поліції Юлія Скульська каже, що в неї подібні відчуття, що зустріч з мешканцями геріатричного пансіонату була дуже емоційною: “Ці люди почуваються покинутими, тому найбільше хочуть спілкування, людського тепла. Добре, що ними опікуються такі терплячі та віддані працівники”. А старший інспектор із особливих доручень Марта Збишко додає: “Важливо, аби старші люди не почувалися відкинутими і розуміли, що ми поряд”.
Патрульні поліцейські Львова та “Горіховий дім” закликають усіх долучатися до святкування Всесвітнього дня спонтанного прояву добра, адже це до снаги кожному! Робіть добро і діліться своїми історіями під хештегом #ДеньДобра!

“Горіховий дім” працює за моделлю соціального підприємства. 40% прибутку від бізнес-послуг (пекарня, кейтеринг, заклади громадського харчування) засновники скеровують на утримання Центру інтегральної опіки для жінок, які опинилися в кризовій ситуації.
Це вже не перша благодійна акція БО “Фонд Горіховий дім”. Торік благодійники започаткували збір коштів на реконструкцію приміщення, виділеного Львівською міськрадою наприкінці 2016 року Центру для жінок у кризових ситуаціях. На це знадобиться майже 4 мільйони гривень. Уже вдалося зібрати майже 262 тисячі гривень. Збір коштів триває. Зайшовши на сайт “Горіхового дому”, можете долучитися до цієї доброї справи. Є напрацювання щодо отримання грантів. У найближчих планах відкриття альтернативного тимчасового закладу, оскільки є багато звернень жінок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8666 / 4.09MB / SQL:{query_count}