Врятуймо маленьке сонечко!

3,5-річному Олегу Давиденку терміново потрібна пересадка кісткового мозку. Ціна життя – 130 тисяч доларів

Олежику Давиденку лише три з половиною рочки. Він, як і всі діти, енергійний, любить побігати, побешкетувати та побавитися улюбленими іграшками. Та нещодавно дитинці лікарі поставили страшний діагноз – мієлодиспластичний синдром. Це гематологічне захворювання, яке може перерости в лейкоз. Зараз кістковий мозок хлопчика не може виробляти достатньо клітин крові. Потрібна термінова пересадка кісткового мозку від неродинного донора за кордоном, тому що в Україні такої операції не проводять.
Що з Олежиком щось не так батьки зрозуміли влітку, якраз на його день народження. “22 липня 2017 року, коли синові виповнилося три рочки, йому стало погано, вийшов кал із згустками крові, – розповідає “Львівській Пошті” батько Олежика Михайло. – Ми відразу ж звернулися в лікарню. Аналізи були не дуже добрі – рівень гемоглобіну показав 50 (при нормі 110-150), а тробмоцитів – 11 (при нормі 180-300). Місяць син пролежав у лікарні. За цей час йому постійно брали аналізи, один раз навіть робили переливання крові. Згодом там же ж встановили діагноз – “Мієлодиспластичний синдром”. Лікарі пояснили, що, найімовірніше, проблеми почалися через вірус, але який саме ніхто не знає і навряд чи хтось скаже. Це могло статися навіть через грип. Просто вірус знайшов в організмі якусь слабинку і кістковий мозок почав руйнуватися”.
Зі слів чоловіка, зараз кістковий мозок в Олежика працює, але частково. “На моє запитання, скільки в нас часу – місяць, три, півроку чи більше – лікарі відповісти нам не можуть. Кажуть, що усе залежить від самої дитини”, – зазначив Михайло.
Батьки вже знайшли клініку в Італії, у місті Турин, яка погодилася прийняти маленького пацієнта та зробити пересадку мозку
Поки що кістковий мозок сина ще бореться, але він може перестати функціонувати в будь-яку мить. Непоправної шкоди дитині може завдати навіть будь-яка інфекція чи звичайна застуда. Єдиний порятунок для хлопчика – термінова пересадка кісткового мозку від неродинного донора.
Батьки вже знайшли клініку в Італії, у місті Турин, яка погодилася прийняти маленького пацієнта та зробити пересадку мозку. Ось тільки на це потрібно 130 тисяч євро: 100 тисяч треба заплатити за операцію, а 30 виділити на пошук донора. Для сім’ї такі гроші надто великі. 
“Завдяки родичам, друзям, просто небайдужим людям півтора мільйони гривень ми уже зібрали, тобто на пошук донора вже є. Та потрібна ще дуже багато, – продовжує Михайло Давиденко. – Дуже хочемо, щоб частину грошей виділило Міністерство охорони здоров’я. Наприкінці грудня минулого року уже туди їздив – подав документи і мене поставили на реєстрацію. Поки що відповіді не має, але дуже сподіваюся, що гроші нам таки виділять. Знаю, що на 2018 рік Міністерство перечислило на такі захворювання 382 мільйони гривень!”.
Щойно гроші в сім’ї будуть – вони можуть вирушати в Італію. У клініці на маленького Олежика уже чекають.
“Зараз синочок активний, поводиться так, ніби й проблеми не має, але хвороба робить своє. Щодня змушені здавати аналізи – тромбоцити тримаються на рівні 25, а гемоглобін – 90. Коли останній буде нижче 50-ти – треба буде робити переливання. Це для нас не припустимо, бо чим менше ми робитимемо переливання, тим донорське тіло швидше приживеться, – додав чоловік. – Зупинитися у зборі грошей у будь-якому випадку не можемо. Якщо все пройде добре, все одно на сина чекає довга реабілітація – приблизно рік часу. Це все треба проводити знову ж таки в Італії”.
Батьки Олежика дуже просять не залишати їх наодинці з бідою і сподіваються, що небайдужі допоможуть Олежику Давиденку побороти цю страшну хворобу, аби дати шанс на життя.
Реквізити для допомоги:
Картка Приватбанку: 
5168 7422 0376 0727 (Давиденко Михайло – батько).
Телефон для контактів:
 096 726 84 38, Михайло (тато):

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7816 / 4.38MB / SQL:{query_count}