Колядник для андроїда

Хоча Різдво вже відсвяткували, однак час колядувати ще є. Та й засівати і щедрувати у цьому році ще прийде час

Знайти цікаві колядки, щедрівки та віншування тепер можна, скориставшись сучасними гаджетами. А програму для цього – “Андроїд-колядник” – розробили франківець Тарас Сливка з друзями, інформує прес-служба Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Проект не комерційний, це ініціатива студентів Северина Пархоменка та Тараса Сливки.
“Почали в 2014-ому, коли ще вчилися в університеті. Досвіду розробки аж такого не було. Але вирішили спробувати і зробити добре діло і людям, і собі – вирішили створити колядник на телефон. Бачив реальну проблему в собі та друзях – наше покоління, це сумно, але менше знає колядок, ніж батьки. Треба розвивати людей, – розповідає Тарас Сливка. – З того часу кожного року, ближче до Різдва, згадуємо про нього та й щось доробляємо, додаємо, змінюємо. Цього року додали колядки з акордами та можливість їх транспонувати в різні тональності. Є автоматична прокрутка. Для користувачів, як нам здається, нічого складного. Головне, щоби людям було зручно та й добре”.
У програмі доступні такі розділи: народні колядки, українські колядки, сучасні колядки, СМС-колядки, щедрування, щедрівки, віншування, засівання, іншомовні колядки – англійські, іспанські, французькі.
“Якби були смартфони, коли Христос народився, то всі, хто шукав би, легко знаходив! Шукай “Колядник” в Google Play і знаходь колядки, щедрівки чи віншування і купу всього іншого”, – запрошують розробники.
“Зараз це програма на ОС Android, що дозволяє зручно та швидко відкрити для себе текст колядки, щедрівки, віншування чи СМС-привітання зі святами, – пояснює Тарас. – Все необхідне, щоб відчути себе в інформаційному комфорті в цей період”.
Кожного року розробники роблять доповнення до програми. “На цей момент технічно “Колядник” переписаний і відповідає всім “крутостям” сучасного світу мобільної розробки. Можливо, візуальна частина не є ідеалом сьогодення, але це не велика біда. Нині дизайнери дуже зайняті люди”, – жартує розробник.
“Хочеться, щоб в університетах, де кожного року студенти роблять багато проектів, було більше завдань з прикладним значенням. Щоб ці проекти робили, хоч і маленьке, але добро! Це і людям добре, і студентам, що є досвід”, – додає Тарас Сливка.
“Мені дуже подобається”, – відгукнувся користувач Іван Цюп’як. Він запропонував зробити рубрику історичних коляд – як давніх, так і сучасних – і додати відому повстанську колядку “Сумний святий вечір”.
Розробники погодилися і тепер мудрують ще над одним розділом. Історичні колядки просять надсилати на адресу android.collider@gmail.com.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6685 / 4.06MB / SQL:{query_count}