ЗНО-2018: особливості та новації

Одним із нововведень є адаптація тестів для людей із вадами зору

Зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року можна буде з 6 лютого по 19 березня. Основна сесія ЗНО-2018 триватиме з 22 травня по 13 червня, додаткова – з 2 по 11 липня, повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
З її слів, як і торік, результати трьох тестів ЗНО будуть зараховувати як результати державної підсумкової атестації для випускників 11-их класів. До переліку цих трьох тестів включили українську мову та літературу (частина з української мови), математику або історію України (частина тесту щодо періоду ХХ – початку ХХІ ст.), а також один тест на вибір: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова (іспанська, англійська, німецька або французька). З переліку цьогорічних предметів ЗНО виключили російську мову.
Кожен учасник оцінювання зможе пройти тестування з не більш ніж чотирьох предметів. Зошити з усіх предметів ЗНО, окрім української та іноземних мов, можна буде замовити завчасу мовами шістьох нацменшин –російською, румунською, польською, угорською, молдовською і кримськотатарською.
У 2018 році ЗНО з української мови та літератури складатимуть випускники не лише шкіл, а й професійно-технічних навчальних закладів та коледжів. Тестування слугуватиме для них формою державної підсумкової атестації. Зі слів Лариси Середяк, надалі планують сформувати єдині вимоги для оцінювання випускників ПТУ та коледжів.
Крім того, ще одним нововведенням є адаптація тестів з української мови та літератури, історії України і математики для людей із вадами зору, інформує tvoemisto.tv.
Тести з іноземних мов уперше матимуть два рівні складності – В1 та В2, а також “Розуміння мови на слух” (аудіювання), що передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання по них завдань. Як повідомила Лариса Середяк, під час вступної кампанії у вишах прийматимуть результати ЗНО з іноземних мов тільки за сертифікатами 2018-го.
Рівень В1 передбачає розуміння основного змісту чіткого нормативного мовлення на теми, близькі та часто вживані на роботі, у навчанні тощо, а також можливість просто і логічно висловлюватися на знайомі теми і теми особистих інтересів. Рівень В2 передбачає розуміння фахових дискусій та можливість вільно спілкуватися з носіями мови. Тест рівня В2 проходитимуть ті випускники, які вивчали іноземну мову на профільному рівні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7675 / 4.36MB / SQL:{query_count}