На Львів наступає “агресивний” грип!

Цієї осені та зими нам загрожують три штами цього вірусу, один із яких новий для України, тому й небезпечний

У Львові тільки й чути про те, що на нас насувається новий страшний грип, який спричинить справжню епідемію! Паніку підживили й нові прогнози Міністерства охорони здоров’я, мовляв, у прийдешньому сезоні 2017 – 2018 років кількість хворих на грип збільшиться щонайменше на 14% і що взагалі цьогорічна епідемія буде чи не наймасштабнішою за останні роки.

Новий та невідомий

Згідно з прогнозами ВООЗ, здоров’ю українців загрожують три штами вірусу грипу. Два з них уже циркулювали минулого сезону – грип А H3N2 “Гонконг” і вірус типу В “Брісбен”. А ось третій справді для нас новий – грип А “Мічиган”. Це різновид штаму H1N1, відомого як “Каліфорнія” або “свинячий грип”.
Зі слів заступника директора з епідпитань Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Олега Когута, останній штам вірусу грипу в Україні дійсно не циркулював, а це означає, що люди на нього не хворіли, відтак імунітет відсутній.
“Так, у цьому епідсезоні циркулюватиме вірус грипу А “Мічиган”. До речі, цілком імовірно, що він уже є серед людей. А ось як саме поведеться цей штам вірусу – без ускладнень чи з ускладненнями, чи буде епідемія і коли саме, передбачити важко. Можу лише сказати, що кількість хворих буде більшою, аніж торік. За прогнозами МОЗ, приблизно на 14 відсотків”, – розповідає епідеміолог.
Боятися грипу треба завжди! Немає значення, який штам циркулюватиме, а проте “Мічиган” має свої особливості. Зокрема, за даними науковців, він є доволі агресивним підвидом “свинячого грипу” – ускладнення розвиваються досить швидко і мають важкий перебіг. При зараженні цим вірусом грипу у хворих спостерігається підвищення температури до 40 градусів, яка залишається високою впродовж трьох і більше діб. Також вірус може викликати ускладнення – провокувати пневмонію, серозний менінгіт, енцефаліт.
До групи ризику передусім потрапляють люди, які мають серцево-судинні, легеневі захворювання, цук­ровий діабет, а також вагітні, діти і особи похилого віку. Хоча особливістю “Мічигану” є те, що він вражає найперше працездатне населення віком 25 – 49 років.

У зоні ризику – діти

На Львівщині кількість хворих на ГРВІ та грип почала збільшуватися ще зі серпня і набирає щораз більших обертів. Зокрема, зі слів Олега Когута, цього тижня, порівняно з минулим, було зафіксовано збільшення кількості хворих на понад 200. “Якщо минулого тижня захворілих було трохи більше 8 тисяч 300 осіб, то зараз вже маємо 8 тисяч 560, – наголошує медик. – Найбільше переживаємо за дітей, особливо за тих, що входять до вікової групи 15 – 17 років. Саме в цій групі вже перевищений епідпоріг!”
Подібна ситуація спостерігається й у самому Львові. За останній тиждень кількість хворих збільшилася на майже 300 осіб. Зокрема, як повідомили в управлінні охорони здоров’я Львівської міськради, за минулий тиждень зафіксовано 3 тисячі 639 випадків грипу та ГРЗ серед містян. Госпіталізовані 24 особи, з них 22 дитини.
Проте епідеміолог заспокоює, що подібна ситуація буває щороку. “На рівень захворюваності дуже впливають погодні умови. Зараз надворі доволі холодно, висока вологість повітря. А якщо ще й промочити ноги чи вбратися невідповідно до погоди, то суттєво збільшиться кількість недужих”, – каже Олег Когут і додає, що теплий одяг, повноцінне харчування, відсутність перевтоми і стресів, провітрювання приміщень та уникнення велелюдних місць допоможуть захиститися від грипу.
Якщо ж хвороби все-таки уникнути не вдалося, насамперед потрібно дотримуватися головного правила: захворів – сиди вдома. “Варто пам’ятати про те, що якщо ви занедужали, то це не тільки ваш клопіт, а й тих, що поруч із вами. Людина з респіраторною вірусною інфекцією може заразити як мінімум десять осіб!” – наголошує епідеміолог.

Захистить вакцинація!

Медики наголошують, що щеплення дешевше, аніж лікування, є добрим запобіжним засобом від тяжкого перебігу хвороби та летального випадку. МОЗ уже затвердило оновлений штамовий склад чотирьох вакцин проти грипу. Перереєстрацію пройшли вакцини “Інфлувак” (Нідерланди), “Інфлуензе Ваксин” (Китай), “Джіс ФЛЮ” (Корея) і “Ваксігрип” (Франція).
Але цих вакцин у аптеках Львова ще немає. За даними медиків, вони повин­ні з’явитися найближчим часом. Скільки коштуватимуть вакцини і чи побільшає охочих вакцинуватися власним коштом, невідомо. “Сподіваємося, що цьогорічна вакцинація буде успішнішою, аніж минулорічна. Тоді люди не хотіли щепитися, захист від грипу отримали лише менш ніж три тисячі осіб”, – зазначив співрозмовник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8658 / 4.39MB / SQL:{query_count}