Пологи в Україні оплачуватиме держава

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році і надалі. Держава повністю фінансуватиме ці послуги

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, в останній редакції законопроекту “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” зазначається: “В межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних із наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами”.
Медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади з 2019 року розпочнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнту. Разом із тим, 2018-го окремі послуги оплачуватимуть із держбюджету в рамках пілотних проектів. Одним із перших таких “пілотів” має стати оплата вартості пологів безпосередньо пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом.
Нагадаємо, законопроект “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” – ключовий для медичної реформи. Документ передбачає істотні зміни у фінансуванні системи охорони здоров’я та гарантує рівний доступ до медичних послуг для українців. У середині липня парламентський комітет із питань охорони здоров’я рекомендував цей законопроект до ухвалення Верховною Радою у другому читанні та в цілому. У вересні парламент має ухвалити відповідні проекти законів, щоб запустити зміну моделі фінансування медичної галузі України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2079 / 4.06MB / SQL:{query_count}