Пологи в Україні платними не будуть!

Міністерство охорони здоров’я спростовує поширену низкою ЗМІ інформацію про те, що з 2019-го пологи стануть платними

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році і надалі – держава  покриє 100% вартості цих послуг, інформує сайт МОЗ України. Як зазначено в повідомленні, медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль.
Зокрема, в останній редакції законопроекту №6327 зазначено: “У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особам, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами”.
У міністерстві акцентують, що медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надають українцям. Зокрема, спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади з 2019 року почнуть отримувати від держави плату за конкретно надані послуги конкретному пацієнтові, інформує tvoemisto.tv.
Разом із тим у 2018 році окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним із перших таких “пілотів” має стати оплата вартості пологів напряму пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом.
МОЗ радить усім, що цікавляться медичною реформою в Україні, ознайомитися з останньою редакцією законопроекту.
Законопроект “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” №6327 є ключовим для медичної реформи. Документ передбачає істотні зміни у фінансуванні системи охорони здоров’я та гарантує рівний доступ до медичних послуг для українців.
12 липня 2017 року парламентський Комітет з питань охорони здоров’я рекомендував законопроект №6327 до ухвалення Верховною Радою у другому читанні та в цілому. У вересні народні депутати мають ухвалити законопроекти №6327 і №6604 та запустити зміну моделі фінансування в Україні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8576 / 4.35MB / SQL:{query_count}