Не бовкніть зайвого!

Чотири фрази, які не можна говорити дітям

Спілкуючись із дітьми, ми майже не замислюємося над смисловим навантаженням слів, як і про наслідки, що їх можуть мати деякі з наших фраз для дитячої психіки. Але навіть цілком звичні на перший погляд слова можуть завдати дитині істотної шкоди, пише edinstvennaya.ua.

1. “Дорослих треба слухатися”
Насправді далеко не всіх дорослих дитина повинна слухатись. Така установка призведе до того, що вона буде вважати авторитетом усіх тих, що старші за неї. А це може бути небезпечно. Замість “треба слухатись” нагадуйте радше про те, що дитина повинна слухатися саме батьків.

2. “Не будь жадібним”
Часто на майданчиках можна побачити, як малюк не хоче ділитися іграшками з іншими дітьми, і батьки закликають його не скупитися. Однак цього робити не варто, бо в дитини не буде почуття власності, вона може стати занадто жертовною і в дорослому житті дозволятиме іншим жити за свій рахунок. Замість того, щоб змушувати малюка ділитися, запропонуйте йому помінятися іграшками або позичити їх новим друзям погратися. І якщо він буде проти, нехай це буде його вибір. Надалі, йдучи гуляти з дитиною, старайтеся взяти ще одну-дві іграшки, які зможете запропонувати, аби уникнути конфлікту.

3. “Яка Іра гарна дівчинка”
Часто батьки ставлять у приклад своїй дитині когось іншого. В результаті дитина буде впевнена, що вона гірша за інших. Звичайно, дитину потрібно мотивувати до добрих вчинків, успішного навчання, гарної поведінки, але у жодному разі не порівнюючи з іншими. Особливо не варто постійно наголошувати на успіхах якоїсь конкретної дитини.

4. “Підростеш – дізнаєшся”
Якщо дитина чимось цікавиться, значить їй потрібно отримати відповідь. І якщо батьки замість відповіді відбуваються стандартною фразою, дитина шукатиме інші джерела інформації.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7465 / 4.35MB / SQL:{query_count}