“Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара”

Книжку під такою назвою презентують у Музеї історії релігії

У вівторок, 25 липня, о 16.00 Львівський музей історії релігії та Клуб української греко-католицької інтелігенції презентуватимуть у виставковій залі музею книжку Володимира Чистуха “Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара”, що недавно вийшла друком у видавництві “Логос”.
В ній представлена коротка історія родини Дмитра Гузара, який більш ніж півстоліття був парохом села і покоїться разом зі своєю дружиною у завалівській землі. Власне його правнуком був Блаженніший Любомир. Володимир Чистух зібрав унікальні фотографії з архіву родини Гузарів. Основну кількість світлин до видання передала Марія Рипан, племінниця і похресниця Любомира Гузара.
Сам Блаженніший у передмові до видання пише: “Учитель Завалівської школи, що на Підгаєччині, Володимир Чистух, завдав собі труду зібрати спогади про колишнього пароха греко-католицької громади в Завалові – отця Дмитра Гузара. Саме цей священик, який довгі роки був душпастирем Завалова (1856 – 1908), і то дуже шанованим та улюбленим, є моїм прадідом. …Розгляд цієї книжки як історії одної людини був би обмеженим. Читач повинен собі усвідомити, що за допомогою зібраного матеріалу пізнає певну епоху в житті нашого народу, особливо те, яким було життя українського суспільства у ХІХ столітті, щонайменше в одній частині України – її західних областях. Таке знання дуже важливе, щоб зрозуміти розвиток нашого національного побуту в той період”.
У програмі зустрічі – слово-благословення Львівського архиєпископа і митрополита УГКЦ Ігоря Возьняка, виступи автора книжки Володимира Чистуха, племінниці Блаженнішого Любомира Марії Рипан, історика і богослова Михайла Перуна та інших. По завершенні – виступ Митрополичого хору Святоюрського собору.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7307 / 4.35MB / SQL:{query_count}