Кабмін затвердив обсяг держзамовлення

Більше половини цьогорічних випускників шкіл матимуть змогу навчатись у вишах коштом держави. Збільшили кількість бюджетних місць на педагогічні, природничі, технічні та аграрні спеціальності

Кабмін затвердив обсяг державного замовлення на 2017 рік на підготовку молодших спеціалістів, бакалаврів, магістрів, а також наукових та науково-педагогічних кадрів. Таке рішення було ухвалене 12 липня на засіданні уряду, повідомляє Освіта.ua, посилаючись на Міносвіти.
У 2017 році коштом бюджету розпочнуть навчання 57 тисяч молодших спеціалістів, 82 тисячі бакалаврів та 62 тисячі магістрів. Загалом держава виділить кошти на підготовку 212 тисяч фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у вишах і наукових установах, що на 17,5% менше, аніж торік. Це сталося переважно через те, що цього року вперше не буде набору на освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, а також через зменшення кількості випускників 11-их класів на 4,3%. Та все ж 54% цьогорічних випускників шкіл матимуть змогу навчатись у вишах коштом держави.
У Міністерстві освіти наголошують, що відомство поступово зсуває пріоритети державного замовлення. Цього року вперше збільшили обсяги державного замовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності. Зокрема, фізика та астрономія, прикладна фізика та наноматеріали, математика, мікро- та наносистемна техніка, біотехнології та біоінженерія, атомна енергетика, агрономія, захист та карантин рослин, лісове господарство.
Також у 2017 році окремо збільшили держзамовлення на підготовку вчителів. Зокрема, 7 тисяч 405 цьогорічних вступників зможуть навчатися коштом держави, аби по завершенні навчання стати учителями-предметниками. Загалом за галуззю освіта передбачені 12 тисяч 315 бюджетних місць.
Водночас цього року зменшився обсяг державного замовлення для бакалаврів на спеціальності: економіка, право, міжнародне право, туризм і готельно-ресторанна справа.
В аспірантурі безкоштовно зможуть навчатися 4 тисячі 422 аспіранти, в докторантурі – 468 докторантів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7574 / 4.35MB / SQL:{query_count}