Ажіотаж із біометричними паспортами

Якщо немає нагальної потреби у закордонному біометричному паспорті, то львів’ян просять зачекати до осені

Упродовж останніх місяців, у зв’язку iз запровадженням безвізового режиму з ЄС, дуже багато львів’ян звертається за виготовленням біометричних паспортів до Центрів надання адміністративних послуг Львова. Тож офіси перепов­нені відвідувачами.
У департаменті адміністративних послуг Львівської міськради повідомили, що запис через сайт вже розписано до 15 липня включно, тому його відновлять з 15 липня на два тижні, і в такому режимі запис на цю послугу триватиме найближчим часом. Мешканців просять із розумінням поставитись до ситуації, адже ту кількість людей, які хочуть виготовити паспорт зараз, ЦНАПи технічно і фізично обслужити не можуть.
Послуга оформлення паспортів вимагає спеціально облаштованих робочих місць зі спеціальним програмним забезпеченням та обладнанням. Зараз у ЦНАПах Львова діє по дві робочі станції. Облаштувати додаткові робочі станції не можуть, бо для облаштування одного робочого місця потрібно орієнтовно 400 тис. грн.
Зі слів директора департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради Валентини Бартошик, є розрахунковий час, відведений на прийом одного клієнта. Це приблизно 20 хвилин, і за цей час скануються документи, вносяться персональні дані, відбувається фотографування клієнта і зняття біометричних даних.
“Ми розрахували, скільки людей може бути записано в кожен ЦНАП на дві робочі станції, враховуючи період дня і завантаженість. Так, на один день електрон­но на прийом можуть записатися близько 16 людей. Також видаємо ще близько 16 талончиків на кожен ЦНАП для живої черги для тих, хто не має можливості записатися в електронній черзі. Проте видача готових паспортів відбувається постійно, і тут немає жодних обмежень”, – зазначила Валентина Бартошик.
Працівник, який приймає клієнтів на оформлення паспортів, працює в Єдиній інформаційно-аналітичній системі управління міграційними процесами. На відміну від інших послуг, де переважно попередній запис залишається актуальним, на виготовлення закордонних паспортів за кілька годин вільних місць на місяць вперед вже не було.
“Тому ми відкрили електронний запис на 15 днів, і, знову ж таки, всі  місця у всіх п’ятьох офісах за декілька годин були зайняті. 15 липня ми знову відкриємо запис на 2 тижні, бо це найбільш реально: людям, яким терміново потрібні паспорти – вони записалися, і точно прийшли. Як буде далі – побачимо”, – каже посадовець.
З її слів, ажіотаж iз оформленням паспортів такий, бо перевищує технічні можливості робочих станцій, адже окрім попереднього запису є ще жива черга, прийом документів та видача результатів адміністративних послуг здійснюється на цих же робочих станціях.
“Потреба є, ми її бачимо і аналізуємо, розуміємо, що повинні надавати однакові умови для всіх, але прошу людей врахувати, що зараз ажіотаж надзвичайно великий, і це по всіх структурах, по всіх ЦНАПах в Україні. Тому, якщо немає нагальної потреби – почекайте, коли пройде період літніх відпусток”, – додала Валентина Бартошик, повідомляє прес-служба ЛМР.
Для того, щоб замовити візит у ЦНАП, який відбувається через сайт ЛМР, необхідно зайти через попередній запис, ввести свої персональні дані, обрати час і назву послуги.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7451 / 4.37MB / SQL:{query_count}