За паспортом у 14

Як оформити перший паспорт громадянина України та чому не варто зволікати

Чужі діти ростуть швидко, кажуть у народі. А свої ще швидше, хоч часом це і непомітно за щоденними радощами і клопотами. Здається, ще вчора тішилися іграшками, переживали перші радощі і невдачі шкільного життя, і от вже про паспорт пора подбати і зробити це потрібно не в 16, як було раніше, а з досягненням дитиною 14 років.

Головний документ

Як розповіла “Пошті” виконувач обов’язків першого заступника начальника Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Іванна Іваночко, у 14 років наступає часткова відповідальність особи, вона стає юридично більш самостійною. Наприклад, вона сама вже може обирати місце проживання, а також у певних випадках перевіряється на відсутність чи наявність судимості.
Отож ID-картка є головним документом, який посвідчує особу, а тому її пред’явлення можуть вимагати при звертанні до державних та офіційних органів, у банки. Без неї неможливо виготовити закордонний паспорт. Необхідною вона буде і при реєстрації для участі у ЗНО. Зважаючи, що ми перебуваємо в очікуванні, у якій формі цього навчального року відбуватиметься державна підсумкова атестація учнів 9 класу (є ймовірність, що вона буде схожою на ЗНО), зволікати з отриманням цього документа не варта. Для цього потрібно звернутися – самостійно чи з батьками – до відповідного територіального органа ДМСУ за місцем проживання,  подати необхідні документи та відомості, на підставі яких працівник ДМС або адміністратор ЦНАП заповнить заяву-анкету.

Відбитки пальців – не обов’язкові

“Відповідно до європейських стандартів цей паспорт виготовляється зі засобами електронного зв’язку. Він містить чип, на якому записані персональні дані особи і біометричні параметри: електронний цифровий підпис, оцифроване обличчя і за бажанням (!) особи відбитки пальців, на відміну від закордонного біометричного паспорта, де відбір відбитків пальців є обов’язковим”, – зазначає Іванна Іваночко.
Згідно з Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” (ст. 21), до паспорта громадянина України вноситься така інформація:
– назва держави;
– назва документа;
– ім’я особи;
– стать;
– громадянство;
– дата народження;
– унікальний номер запису в Реєстрі;
– номер документа;
– дата закінчення строку дії документа;
– дата видачі документа;
– уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);
– місце народження;
– відцифрований образ обличчя особи;
– відцифрований підпис особи.
Окрім того, до паспорта громадянина України за письмовим клопотанням заявника може бути внесена також додаткова змінна інформація, передбачена Законом. Зокрема, нові паспорти можуть містити номер облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код). При цьому, код нанесено на паспорт графічно та занесено до електронного чипа. Тож із таким документом довідку з податкової інспекції носити із собою вже не потрібно.

Чи є черги?

“Мені не відомо про якусь напругу при виготовленні внутрішніх документів: діють електронні черги, а також відбувається прийом за “живою” чергою. Зареєструватися в електрон­ній черзі за два тижні наперед можна через онлайн-сервіс на офіційному сайті ДМСУ. На місяць наперед можна зареєструватися через термінал безпосередньо у підрозділах. Однак наразі таких терміналів ще нема в Личаківському та Залізничному районах Львова”, – розповідає посадовець. Тож хто не хоче сидіти в черзі, може подбати заздалегідь про максимально швидку подачу заяви.
Отримати готовий документ можна через 20 робочих днів.
Виготовлення ID-картки в 14 років є безкоштовним (для усіх інших це обійдеться у 279 грн, а за термінове виготовлення (10 робочих днів) 366 грн).
Варто зауважити, що особи, які оформлюють паспорт у віці 14-18 років, отримають документ зі строком дії 4 роки, а вже після 18 років паспорт буде дійсним 10 років.  Таке обмеження дії документа – це також світова практика, адже у цьому віці відбуваються суттєві фізіологічні зміни.

Документи, які необхідно подати:

• свідоцтво про народження;
• паспорти батьків (оригінали документів) або одного з них (для підтвердження факту належності особи до громадянства України); або довідку про реєстрацію особи громадянином України у разі відсутності таких документів або, якщо батьки чи один із батьків на момент народження особи, яка звертається, були іноземцями або особами без громадянства;
• довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
• довідку органа реєстрації про місце проживання встановленого зразка (отримати її можна у центрі реєстрації райдержадміністрації, а у Винниках, Брюховичах і Рудному – у міській чи селищній раді);
• довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття.

Куди звертатися:

Територіальні підрозділи ДМСУ у Львові
Залізничний район –  вул. Городоцька, 126
Галицький район – вул. Чайковського, 17
Сихівський район – вул. Зелена, 150
Франківський район – вул. Генерала Чупринки, 67
Личаківський район – вул. Туган-Барановського, 9-а
Шевченківський район – вул. Донецька, 3
Графік прийому громадян:
вівторок 9.00 – 18.00
середа 10.00 – 19.00
четвер – прийому немає
пятниця 10.00 – 19.00
субота 9.00 – 13.00
перерва 13.00 – 14.00

Територіальні підрозділи ЦНАП м. Львова 
вул. Ген. Чупринки, 85
пр. Червоної Калини, 72-а
вул. К. Левицького, 67
вул. І. Виговського, 32
вул. М. Хвильового, 14-а
Графік прийому громадян
Понеділок – вівторок 09.00 – 18.00
Середа – четвер 09.00 – 20.00
П’ятниця 09.00 – 17.00
Субота 09.00 – 16.00
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9706 / 4.41MB / SQL:{query_count}