“Училище дало мені хліб і долю”

У Львівському вищому професійному училищі харчових технологій молодь навчають пекти хліб, готувати смачні страви та впевнено дивитися у майбутнє

Історія навчального закладу

 Цей рік для Львівського вищого професійного училища харчових технологій є ювілейним. Півстоліття тому, а саме 1 жовтня 1967-го, у Львові розпочалася нова історія і традиція творення хліба – основи людського життя. Тоді була заснована Школа ФЗУ при Львівському тресті хлібопекарської промисловості. Навчальний заклад був розташований на площі Кропивницького, 4 у двоповерховому приміщенні, яке раніше використовували як склад борошна кондитерського цеху.
Одна з перших випускниць училища Галина Гараймович згадує, що коли вона прийшла подавати документи на вступ, на першому поверсі демонтували  технологічне обладнання. На другий поверх вели круті гвинтові сходи, там були два кабінети.
“Ми вагалися, чи здавати документи, адже, по суті, ще не було приміщення для навчання, – розповідає вона. – Втім 1 жовтня розпочалися заняття. Колектив був маленький, але чудовий. Було дуже затишно з тими людьми, які нас навчали, допомагали здобути обрану професію. З теплотою згадую і керівництво училища, і викладачів, і майстрів виробничого навчання”.
Перших вступників було всього 59. Однак навчальний заклад стрімко розвивався.  В 1983 році училище переїхало  у центр міста в історичну будівлю на площі Данила Галицького, 8. Змінилося приміщення, були запроваджені нові спеціальності та напрями підготовки фахівців.  Навчальний заклад став потужним і поважним. У 1984 –1987 роках училище стало багатогалузевим і здійснювало підготовку кваліфікованих робітників для макаронної, пиво-безалкогольної, тютюнової, кондитерської та хлібопекарської галузей. Окрім того, суттєво зміцнилася вся матеріально-технічна база, іншими, сучасними, стали навчально-виробничі майстерні.
У 1985 –1989 роках в училищі запровадили підготовку учнів на базі 8 класу з отриманням повної середньої освіти. Нині після закінчення 9 класу юнаки та дівчата мають змогу одночасно здобувати в училищі якісну середню освіту та опановувати актуальні професії.
Навчальний заклад не раз змінював назву, але завжди зберігав профіль підготовки фахівців для харчової галузі.

Актуальні професії

Нині – це Львівське вище професійне училище харчових технологій, зі стін якого щороку виходять вправні майстри своєї справи. В училищі щороку навчаються понад п’ятсот юнаків та дівчат. Вони опановують професії, які гарантуватимуть працевлаштування та можливість самореалізації в будь-яких економічних та суспільно-політичних умовах.
Зокрема, пекарі й тістороби – випускники Львівського вищого професійного училища харчових технологій є фахівцями для роботи на хлібозаводах та в міні-пекарнях, володіють сучасними і традиційними технологіями хлібопечення і виготовлення хлібобулочних виробів, короваїв. Вміння пекти хліб і коровай – це мистецтво, яке потребує вмілих рук, доброго серця і чистих помислів. У нас кажуть “золоті руки завжди пахнуть хлібом”.
Без торта, солодкої випічки не обходиться жодне свято. Вміння приготувати смачно, красиво і з душею різноманітні торти, печива – справа кондитера. Кондитер – це митець, котрий до хрестоматійних професійних знань основ випічки, технологій та правил щодня додає свій талант, здібності, художній смак і політ творчої фантазії. Зі стін Львівського вищого професійного училища харчових технологій виходять фахівці, котрі вправно печуть пампушки, піцу, перепічки, перекладанці, млинці та інші кондитерські вироби. Вони успішно працюють у кафе, ресторанах, кав’ярнях, якими славиться місто Лева.
Приготування смачних страв – справа рук кухаря. Кажуть, що справжній кухар є унікальним поєднанням багатьох талантів: дієтолога, художника, психолога.  Навчальний заклад випускає кухарів, котрих охоче запрошують на роботу найвідоміші ресторани і кафе.
Вибрати страви, добре обслужити клієнта допоможе кваліфікований офіціант. Він зазвичай – тонкий психолог, знавець страв, звичаїв, історії та культури різних народів. Елегантно вбраний, привітний, ерудований офіціант є обличчям будь-якого ресторану. Багато львівських закладів харчування пишаються офіціантами – випускниками ЛВПУ ХТ.
Візитівкою будь-якого бару є бармен. Бармен – випускник училища – це також справжній професіонал, котрий ввічливо та елегантно обслуговує клієнтів, майстерно готує алкогольні та безалкогольні напої, десерти, закуски.
Завжди знає, що потрібно відвідувачу, хороший продавець. У  таких фахівців ніщо не залежується на полицях. Вони зосереджені, уважні, привітні, вміють підібрати потрібний товар та культурно обслужити покупця. Продавець і контролер-касир – випускники Львівського вищого професійного училища харчових технологій є кваліфікованими працівниками супермаркетів, магазинів самообслуговування, гуртівень, вміють працювати на комп’ютері, сучасних касових апаратах, електрон­них вагах.
Саме тому навчання у Львівському вищому професійному училищі харчових технологій – це інвестиції в успішне та забезпечене майбутнє!
Треба сказати, що в училищі опановують перспективні професії не лише юнаки та дівчата. Дорослі люди, котрі вирішили пов’язати своє життя з пекарством, виготовленням кондитерських виробів або готуванням смачних страв, також мають змогу здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію.

Сучасність

В училищі проводять навчання у комфортних аудиторіях та оснащених сучасним обладнанням виробничих майстернях. Зокрема, в ЛВПУ ХТ більш ніж десять років діє навчально-практичний пекарський центр, створений  за підтримки  німецького Фонду Роберта Боша та компанії IFT GmbH Товариства з відновлення. У ньому встановлене нове сучасне хлібопекарське обладнання, на якому вихованці училища і слухачі курсів вчаться пекти хлібобулочні та кондитерські вироби.
“Освіта європейського рівня – вимога часу” – ось принцип , яким керується колектив училища, аби дипломи випускників були престижними на ринку праці.
Очолює училище з 2002 року Наталія Склярчук. Вона, як справжня українська жінка, творча і практична водночас, шанує традиції і стежить за новинками, щоби впроваджувати їх у навчально-виховний процес.
“Ми створюємо в училищі такі умови і таку атмосферу, щоб учні охоче здобували сучасні теоретичні знання та вміли все добре робити руками, – наголошує директор. – Вкладаємо душу в улюблену справу і передаємо це молодому поколінню. У нашому начальному закладі  юнаки та дівчата, незалежно від статків їхніх сімей, мають змогу опанувати професію, яка забезпечить їх високооплачуваною роботою і дасть можливість професійного та кар’єрного зростання”.
Навчанням і вихованням учнів опікується висококваліфікований педагогічний колектив. Серед викладачів, майстрів виробничого навчання та інших працівників є й випускники навчального закладу. Зокрема, нині в училищі навчають та виховують учнів викладачі Наталія Дремух і Галина Петриняк, фахові навички та секрети професії передають молоді випускники навчального закладу – майстри виробничого навчання Людмила Гудзюк, Наталія Пашкуцька, Марта Маковоз, Галина Мік, Лідія Криворука та інші. Головним бухгалтером училища є також його випускниця Марія Хомут.
У 1980 році до навчального закладу вступила нинішній майстер виробничого навчання Ольга Ганущак. “У нас було три групи пекарів, навчалися і дівчата, і хлопці. Багато з них досі працюють пекарями, – пригадує вона. – Ми брали участь в художній самодіяльності, спортивних змаганнях. Життя було дуже насиченим”.
У 1975 році прийшла навчатися в училище Віра Маховська, котра нині працює в рідному навчальному закладі майстром виробничого навчання. “Училище дало мені хліб і долю, – каже вона. – Тут мене навчили працювати руками і впевнено дивитися у майбутнє”.

Музей хлібопекарства

Кажуть, без минулого немає майбутнього. Народні традиції, звичаї та технології випікання хлібобулочних виробів відтворені в Музеї хлібопекарства, створеному в 1992 році стараннями учнів, викладачів та майстрів училища. Нині в ньому представлені понад півтори сотні експонатів: сівалки, нецки, качалки, лопати для виймання хліба з печі. Є навіть старовинний плуг і народне вбрання середньовічних галичан. А ще в музеї відтворена історія виникнення п’яти великих хлібозаводів Львова, можна побачити експонати різних видів хлібобулочних виробів, зокрема святкових. Зберігаються й відповідно оброблені вироби, виготовлені  учнями  на заняттях з виробничого навчання.
Багатолітнім, незмінним керівником музею є викладач-методист з понад сорокарічним педагогічним стажем Любов Білоруська. “Проводимо в музеї важливі зустрічі, відкриті уроки, а також патріотичні заходи, – каже  вона. – Адже ми не лише навчаємо юнаків та дівчат, а й виховуємо у них любов до рідної землі, національних традицій та обраної професії”.
Нещодавно за наказом Міністерства освіти і науки України Музею хлібопекарства Львівського вищого професійного училища харчових технологій дали почесне звання зразкового.
Знати своє коріння, любити і берегти надбання української культури та історії –  головний принцип виховної роботи училища. Нещодавно, 18 травня, на Святі вишиванки весь педагогічний колектив та учні навчального закладу в українських строях вшанували народні традиції та символи нації.
 Отже, Львівське вище професійне училище харчових технологій запрошує на навчання випускників 9 та 11 класів!
А випускників училища минулих років просить долучитися до підготовки святкування 50-річчя навчального закладу, яке відбудеться в жовтні. Надсилайте свої спогади. Звертайтеся до адміністрації училища.

Адреса:
м. Львів, пл. Данила Галицького, 8, 
тел.: (032) 235-46-12; 235-53-30,
e-mail.: lplcht@ukr.net
www.lplcht.ucoz.com


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2410 / 4.44MB / SQL:{query_count}