Творчі професії – на вагу золота

Успішні модельєри, вправні кухарі, перспективні перукарі завжди користуються попитом на ринку праці

Навчають цих творчих професій у Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова. Центр створений першого липня 2004-го року, шляхом реорганізації львівських  ПТУ №4, що розпочало свою діяльність у червні 1972 р. на вимогу часу задля покращення побутового обслуговування населення, та ПТУ №28, у якому з 1955 року навчали швейників.
Сьогодні у Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова готують фахівців, котрі надають людям якісні послуги, допомагаючи їм бути гарними та  задоволеними життям. Зокрема у навчальному закладі можна здобути професії: закрійника, кравця, швачки, демонстратора зачісок, моделі, перукаря-модельєра, пастижера,  візажиста, манікюрника, педикюрника, кухаря, кондитера, кухаря дитячого харчування, бармена, офіціанта, адміністратора (господаря) у залах харчування.
Кращі учні Центру та професійно-технічних навчальних закладів області здобувають кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальностями “Технології легкої промисловості” (технолог швейного виробництва, модельєр-конструктор промислових виробів), “Дизайн” (перукарське мистецтво та декоративна косметика).
На базі МЦ ПТО ХМД успішно функціонує локально-комунікаційний центр дистанційного навчання від Хмельницького національного університету. У ньому кращі учні ПТНЗ області та бажаючі здобувають вищу  освіту або другу вищу освіту з різних напрямків. 
Для підготовки фахівців МЦ ПТО ХМД має потужну матеріально-технічну базу, основу якої складають два навчальні корпуси загальною площею майже дев’ять тисяч кв. м, навчальною площею понад п’ять тисяч кв. м. До послуг учнів: сучасні навчальні кабінети та лабораторії, оснащені майстерні,  спортзал, актовий зал, два учнівських кафе, їдальня, два гуртожитки. В етнографічному музеї навчального закладу подана історія краю та національні традиції. 
 Навчально-виховний процес здійснює високопрофесійний педагогічний колектив викладачів та  майстрів виробничого навчання.  Очолює навчальний заклад директор Ярослав Даць, котрий понад 48 років навчає та виховує молодь у системі професійно-технічної освіти Львівщини. “Завдяки якісній освіті та гарному вихованню випускники Центру завжди добре працевлаштовані та реалізовані в житті, – наголошує директор. – Ми навчаємо актуальних професій, потрібних людям у всі часи”.
Навчальний заклад пишається своїми кращими учнями та випускниками. Професійну майстерність учні постійно демонструють на фахових конкурсах, де виборюють призові місця та почесні нагороди. 
Зокрема 5 березня у м. Вінниця на конкурсі перукарської майстерності “Імперія краси” учні МЦ ПТО ХМД брали активну участь та отримали сім найвищих нагород. У номінації “Весільна зачіска” перше місце здобула Тетяна Самалюк, а третє – Тетяна Тарнавська. У номінації “Кудрі” перемогла Ірина Старовецька, а Христина Козак виборола третє місце. У номінації “Вечірня зачіска з елементами плетіння” кращою стала Тетяна Самалюк, а друге місце зайняла Тетяна Тарнавська. Найкращу “Фантазійну зачіску” виконала Христина Козак. 
Відзначилися високими досягненнями представники навчального закладу також на конкурсі з перукарської майстерності “Кубок Києва 2017” 5-17 березня у столиці. Учні та майстри виробничого навчання навчального закладу брали активну участь у конкурсі в різних номінаціях та зайняли призові місця. Учениця Надія Галамага (майстер-тренер Мирослава Галамага) здобула в категорії юніори перше місце у номінації “Модна зачіска на довгому волоссі” та друге – у номінації “Весільна зачіска”. Учениця Тетяна Самалюк (майстер-тренер Людмила Куліковська) виборола перемогу в номінації “Весільна зачіска” в категорії “учні”. Майстер виробничого навчання Людмила Куліковська зайняла третє місце у номінації “Зачіска з пастижерним виробом” у категорії “майстри”.
Тенденції розвитку швейних професій демонструвалися 21-22 березня на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності “Прорив легкої промисловості”, ініційованому соціально-культурним проектом в легкій промисловості України “Fashion Globus Ukraine” та асоціацією швейних училищ України. Було дві номінації: “Сучасні колекції для готельного бізнесу” та “Сучасні колекції для ресторанного бізнесу”. Представники МЦ ПТО ХМД брали участь у другій номінації із колекцією “Буркун”, виготовленою учнями та майстрами виробничого навчання під керівництвом майстра Галини Плебанської. Нагальні галузеві питання обговорювалися у форматі круглого столу “Особливості підготовки кваліфікованих робітників сучасного ринку праці за компетенціями”.
А 27 квітня в навчальному закладі знову демонстрували свої знання та вправність майбутні перукарі. Тут проходив II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Львівщини з професії “Перукар”.
Майбутні перукарі демонстрували свої знання у теоретичній частині конкурсу в комп’ютерному класі навчального корпусу на вул. Городоцькій, 195. Учні мали дати правильні відповіді на 60 тестових запитань, за які можна було отримати щонайбільше 30 балів. 
А на практичному етапі, який відбувався у навчальному салоні на вул. Олени Кульчицької, 2, потрібно було виконати “Вечірню фантазійну зачіску на довгому волоссі” на рівні кваліфікації перукаря першого класу. При цьому оцінювалися відповідність зачіски сучасному стилю, оригінальність задуму, ексклюзивний дизайн, а також організація робочого місця, зовнішній вигляд учасників, охайність, дотримання норм та правил санітарії. Усього за практичну  частину можна було здобути 70 балів. 
Роботи учасників конкурсу оцінювало професійне журі, до складу якого входили: голова художньої ради спілки перукарів Львівщини Людмила Зінченко, головний спеціаліст відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Львівської облдержадміністрації Марія Саврук, член спілки перукарів Львівщини Леся Коцур, член спілки перукарів Львівщини Світлана Мотиль. Очолювала журі доцент кафедри дизайну Львівської філії Київського національного університету культури і мистецтв Любов Букавин.  “У перукарському мистецтві важливими чинниками є фаховість майстра, орієнтація на сучасні тенденції у дизайні, а також  культура обслуговування клієнта, – акцентувала вона. – Головне, щоби люди були задоволені вашою роботою”.
Переможницею II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ Львівської області з професії “Перукар” стала учениця  Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова Тетяна Самалюк (майстер-тренер Людмила Куліковська). Тетяна презентуватиме Львівщину в травні на III етапі цього конкурсу у м. Кам’янець-Подільський .
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7359 / 4.41MB / SQL:{query_count}