У Львові змагалися майбутні кондитери

На ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії “Кондитер” обирали найкращих

На базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу 25 – 26 квітня відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів випускних груп професійно-технічних навчальних закладів з професії “Кондитер”.
Свої знання та фахові навички демонстрували представники 27-ми навчальних закладів професійно-технічної освіти (НЗ ПТО) Львівщини, котрі стали переможцями I етапу цього конкурсу в рідних навчальних закладах.
До програми конкурсу ввійшли: виконання теоретичного завдання з професійно-теоретичної підготовки та виконання практичного завдання відповідно до кваліфікації “Кондитер” 3 розряду.
Теоретичний тур полягав у перевірці професійно-теоретичних знань шляхом виконання тестових завдань на персональному комп’ютері  з предметів: “Технологія приготування борошняних кондитерських виробів з основами товарознавства”, “Гігієна та санітарія виробництва”, “Устаткування підприємств харчування”, “Охорона праці” і “Організація виробництва та обслуговування”.
Під час практичного туру учасники конкурсу виконували завдання, що відповідає вимогам 3 кваліфікаційного розряду з професії “Кондитер”. Воно  полягало у приготуванні кондитерського виробу – торта круглої форми діаметром 24 см з готового бісквітного напівфабрикату,  просоченого звичайним сиропом, прошарованого масляним горіховим кремом “Шарлот” та оздобленого елементами з кондитерських вершків і коричневої шоколадної глазурі за тематикою, обраною учасником.
Виконання практичного завдання оцінювали за наступними критеріями: дотримання технології виготовлення та якість сиропу і крему; майстерність виготовлення напівфабрикатів для оздоблення, їх оригінальність  та ступінь складності, сучасний стиль; дотримання технології виготовлення та якість готового виробу; дотримання правил і норм охорони праці; використання інструменту під час виконання та інноваційних виробничих технологій. 
Усього учасники могли отримати 160 балів (60 – за теорію і 100 – за практичну частину).
Роботи учнів оцінювало професійне журі на чолі з шеф-кондитером пекарні-кондитерської SHOco Мирославою Новосад. “Професія кондитера творча та креативна, – акцентувала вона. – Кондитерські вироби дарують людям радість і насолоду. В кондитерській справі важлива якість роботи і вправність майстра. Пекарня-кондитерська SHOco, яка є однією з найкращих в Україні, готова прийняти перспективних випускників закладів профтехосвіти до себе на роботу”. 
Переможцем II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії “Кондитер” стала учениця Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Катерина Федюк.  Вона представлятиме Львівщину на ІІІ етапі конкурсу, який відбудеться 16 – 19 травня на базі державного навчального закладу “Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7302 / 4.36MB / SQL:{query_count}