Квітневі недуги

Чому навесні так легко захворіти і як цього уникнути

Погане самопочуття, ломота в тілі, висока температура, біль у горлі… І це не серед зими, коли надворі мороз! Хвороби ніяк не відпускають нас і навесні. Люди скаржаться, що хворіють по кілька разів на місяць, навіть теплий одяг, протизастудні чаї, вітаміни, різноманітні препарати для зміцнення імунітету не допомагають… То в чому ж річ? Чому навесні так легко захворіти і головне, як цього уникнути?
Як розповіли “Пошті” в санітарно-епідеміологічній службі у Львівській області, жодного пыдвищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ на Львівщині не спостерігається. Але сімейний лікар Леся Іваницька наголошує, що звернень з приводу нездужання все ж таки побільшало. І посприяла цьому насамперед мінлива погода.
“Весна сама по собі підступна, бо погода різко змінюється. Цього року ми це відчули особливо. Щойно стало випогоджуватися і в повітрі повіяло теплом, люди скинули пуховики, надягли легкі курточки і зняли шапки. А тим часом знову зривається вітер, починає падати дощ, навіть сніг. І ті, що одягнені легко, промерзають, – наголошує лікар. – Пацієнти скаржаться переважно на високу температуру, нежить і біль у горлі”.
Крім того, зі слів співрозмовниці “Пошти”,  до поширення захворювань призводять інші чинники – куріння, вдихання забрудненого повітря, насиченого токсичними парами і газами.
Аби звести до мінімуму ризик захворіти серед весни, Леся Іваницька радить пильнувати себе. “Регулярно перебувайте на свіжому повітрі, робіть часте вологе прибирання, провітрювання приміщень і обов’язково мийте руки. Одягайтеся відповідно до погоди, не спішіть знімати шапки і шарфи, а замість светра краще на­дягніть куртку на застібках. Щоб не захворіти, зміцнюйте імунітет – повноцінно харчуйтеся, їжте побільше фруктів та овочів (не забувайте про мед і горіхи). Загалом провадьте здоровий спосіб життя, займайтеся спортом і уникайте протягів. А ось щодо специфічних методів, тобто використання лікарських препаратів без рецепта, то тут потрібно бути обережним, бо можна собі не допомогти, а нашкодити”, – додала лікар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8837 / 4.35MB / SQL:{query_count}