Європейський рівень професійної освіти

23–25 березня у Кракові вп’яте відбулася Міжнародна освітня виставка “Освітній фестиваль професій – 2017”

Виставка фінансована за сприяння Євросоюзу в рамках проекту “Модернізація професійного навчання в Малопольщі”. Організатором виступило Малопольське воєводство. Цього року в заході брало участь понад 90 експонентів, які на 128 стендах підготували 144 презентації за галузевим спрямуванням. Цього разу на виставку були запрошені представники навчальних закладів з регіонів, які співпрацюють з Малопольським воєводством: Франція – регіон Родан, Німеччина – федеральна земля Тюрингія, Словаччина – самоврядна країна Прешовська, Україна – Львівська область, Угорщина – м. Гйор. На виставку були запрошені підприємці-партнери навчальних закладів.
Цього року Україну представляла делегація з Львівського ВПУ торгівлі та сфери послуг, майстри виробничого навчання Ірина Домбровська, Наталія Невеська, Марія Ільницька, Наталія Матківська  та учні навчального закладу.
Виставку відвідали близько 12 тисяч учнів Малопольського воєводства як повідомляє ptonmc.lviv.ua Захід офіційно відкрив керівник Малопольського Воєводства Войцех Козак. Були присутні також віце- та генеральні консули Франції, Словаччини, Угорщини, України. Керівництво Малопольського воєводства та керівники департаменту освіти і науки з великим інтересом та зацікавленістю оглянули виставковий стенд Львівщини та ЛВПУ торгівлі та сфери послуг, відвідали майстер-класи викладачів та учнів. Зокрема майстри Ірина Домбровська та Марія Ільницька разом з колегами зі школи з Тшебіні провели два майстер-класи зачісок для конкурсів, також учень Микола Рій провів майстер-клас з декантування вина.
У рамках співпраці між професійними навчальними закладами Львівської області та Малопольського воєводства була проведена низка  зустрічей щодо обміну делегаціями і участі в конкурсах професійної майстерності серед учнів та майстрів виробничого навчання. Позитивним результатом зустрічей стала домовленість ЛВПУ торгівлі та сфери послуг про співпрацю з трьома навчальними закладами Малопольського воєводства, а саме: закладом з міста Тшебіні, Школою гастрономічною №1 ім. Генрика Сухарського в Кракові, Малопольською школою гостинності.
Також З1 березня в Польщі в місті Мішляніца у Малопольській школі гостинності відбувся III Міжнародний конкурс кулінарів “Смак гостинності”. Учасниками конкурсу були учні з Франції, Іспанії, Румунії. Угорщини, Австрії, Польщї, України.
Україну представляли учні групи №121 ЛВПУ торгівлі та сфери послуг Тарас Марчишин, котрий готував ягнятину з часниковим соусом та Юрій Максимишин, що приготував закуску “Мелодія гір”, “Пате з ягнятини з карамелізованими горіхами” (майстер виробничого навчання Галина Січиокно). Учасники конкурсу були нагородженні кубком і дипломами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7578 / 4.36MB / SQL:{query_count}