І спорт, і розвага

“Пошта” дізналася, які види фітнесу пропонують у Львові, для чого вони призначені та скільки доведеться заплатити за заняття

Навряд чи знайдеться людина, яка не хотіла б бути здоровою і мати гарне тіло. Але що робити, коли простий біг не дає бажаного результату, а силові вправи не до снаги? Стануть в пригоді заняття фітнесом! У перекладі з англійської слово “фітнес” означає “бути або відповідати хорошій формі”. Це комплекс фізичних вправ, призначених для оздоровлення організму. Зараз існує чимало видів фітнесу, кожен з яких, залежно від потреб людини, спрямований на досягнення конкретних цілей.
Отож, “Пошта” дізналася, які види фітнесу найпопулярніші у Львові, для чого вони призначені та скільки доведеться заплатити за заняття.

Все у ваших руках!

Фітнес – це чудовий настрій, гарне тіло та добре самопочуття. У цьому переконує “Пошту” фітнес-тренер Валентина Ліщинська. З її слів, заняття у фітнес-залі не лише здатні оздоровити, а й додати впевненості в собі, позбавити від негативних емоцій і стресів. “У Львові сучасні спортивні центри пропонують фітнес на будь-який смак – силовий, кардіофітнес чи танцювальний. Позитив від них у тому, що ними може займатися практично будь-яка людина незалежно від статі, віку і загальної фізичної підготовки, – пояснює вона. – Всі види фітнесу мають за мету покращити самопочуття, нормалізувати роботу різних систем організму та підвищити життєвий тонус. Водночас кожен напрям допомагає ще й досягти конкретних цілей – розвинути витривалість, зміцнити м’язи, покращити фігуру”.
Та, як каже тренер, який вид фітнесу ви не обрали б, користь від нього буде тільки при налагодженому, правильному харчуванні! “Незалежно від того, якою є мета клієнта фітнес-клубу – оздоровлення чи схуднення, відрегулювати режим харчування все ж таки варто. Щоб досягти потрібних результатів, треба обмежити споживання жирних і солодких страв, а також борошняних виробів. У раціоні повинно бути щонайбільше овочів та фруктів, – наголошує співрозмовниця “Пошти”. – Якщо ваша мета позбутися зайвих кілограмів, не варто їсти дві години до занять фітнесом і дві години після них! А якщо хочете оздоровитися – досить години до і після”.
У Львові заняття з фітнесу пропонує чи не кожен спортивний клуб або центр. Вибір справді чималий – від простої танцювальної аеробіки до доволі складного стрейчингу.

Аеробіка

Це один із найпопулярніших напрямів фітнесу. Такі заняття, як правило, проводять під музичний супровід. Головними перевагами аеробіки є зміцнення серцево-судинної та легеневої систем, підвищення загального тонусу і позбавлення від зайвих кілограмів. Найпопулярнішими видами аеробіки є аквааеробіка (водна аеробіка), КІК-аеробіка (кардіоінтенсивність-кондиція), слайд-аеробіка (імітує рухи лижників і ковзанярів), степ-аеробіка (усі вправи виконують за допомоги спеціальних степ-платформ) і танцювальна аеробіка (танцювальні рухи).
Більшість із цих видів сьогодні пропонує ледь не кожен львівський фітнес-клуб. Одне заняття коштує від 50 гривень.

Каланетика

Це один із популярних жироспалювальних напрямів фітнесу. В її основу покладені асани йоги і статичні навантаження, які чергуються з розтяжкою м’язів. При цьому працюють абсолютно всі м’язи тіла – і великі, і малі, і поверхневі, і глибокі. У результаті занять зміцнюється м’язовий каркас, активізується обмін речовин, внаслідок чого активніше відбувається розщеплення жирів. До речі, каланетика підходить людям будь-якого віку і будови тіла. Година такого заняття прирівнюється до 24 годин аеробіки і сім годин шейпінгу.
За одне заняття доведеться заплатити 50-60 гривень. Каланетику, зокрема, пропонує фітнес-клуб Unity (вул. Роксоляни, 18). Місячний абонемент коштує 270 гривень.

Пілатес

Це комплекс вправ, що підходить для людей будь-я кого рівня фізичної підготовки і не має протипоказань, оскільки не дає організму великого навантаження і не спричиняє якихось негативних реакцій. Під час тренувань добре працюють м’язи живота, спини і малого таза. Систематичні заняття зміцнюють м’язовий каркас, покращують поставу, розвивають пластику, грацію, силову витривалість і гнучкість суглобів.
Цим видом фітнесу можна зайнятися, до прикладу, в студії “Пілатес Львів” (вул. Б. Романицького, 24-а). Тут пропонують і класичний пілатес, і пілатес для корекції постави чи для схуднення. А ще в студії є чоловічий, дитячий пілатес і пілатес для людей похилого віку. Ціна – від 200 гривень за місяць занять.

Тай-бо

Молодий, але вже досить популярний напрям фітнесу, до якого входять вправи, засновані на бойових елементах, використовуваних у таеквондо, боксі й карате. Вправи тай-бо виконують під енергійну музику. Заняття вимагають великої витривалості, сили та енергії. Година тренувань за системою тай-бо прирівнюється до десятикілометрового забігу. Відвідати заняття з тай-бо можна в бійцівському клубі DODGI (просп. Червоної Калини, 62-а). За місяць тренувань доведеться викласти 250 гривень.

Фітбол

Це система вправ, які виконують за допомоги спеціальних надувних м’ячів. Такий вид фітнесу особливо підходить тим, що хочуть розвинути гнучкість тіла, скоригувати поставу, покращити координацію і пластику рухів. А ще фітбол зміцнює м’язи пресу, спини та сідниці.
Заняття з фітболу можна відвідати у “Формулі краси” (вул. Стрийська, 202, вул. Левицького, 4, вул. Шевченка, 350-в, вул. Драгана, 13). За чотири заняття треба буде заплатити від 140 гривень.

Бодифлекс

Його методика побудована на поєднанні правильного дихання і вправ на розтяжку. Це досить незвичні тренування, оскільки дихати потрібно в особливий спосіб. Постійні заняття сприяють схудненню, зміцненню м’язів і поліпшенню самопочуття.
Заняття з бодифлексу можна відвідати у “Ківі фітнес” (вул. Масарика, 2, вул. Наукова, 43-б, вул. Бандери, 18, вул. Стефаника, 21).Одне заняття обійдеться у 70 гривень. Місячний абонемент із мінімальним разовим заняттям на тиждень коштує 240 і 270 гривень (з 8.00 до 16.00 і з 8.00 до 22.00). А  якщо волієте займатися чотири рази на тиждень, мусите заплатити 630 і 660 гривень відповідно.

Стрип-пластика

Цей вид фітнесу щонайкраще підходить жінкам, які хочуть прибрати “вушка” на стегнах, зробити тіло красивішим та пластичнішим. Ідеться про вправи, що розвивають гнучкість тіла, переважно ніг, про глибокі присідання. Це не лише красивий еротичний танець, це маленький спектакль, мистецтво навчитися любити своє тіло, демонструвати його не роздягаючись.
Заняття із стрип-пластики можна відвідати у школі танцю “Біла пантера” (вул. Хуторівка, 26 та вул. Мисливська, 29). Одноразова плата становить 50 гривень, абонемент – 200.

Пол-денс

Це танці на пілоні, поєднані з фітнесом, хореографічними рухами з акробатичними трюками. Це фітнес нового формату для сучасних і стильних людей, яким нецікаво займатися в традиційному тренажерному залі.
Зайнятися пол-денсом можна в студії “LOFT” (вул. Липинського, 28). Абонемент коштує від 500 гривень.

Стрейчинг

Це вправи на розтягування м’язів, сухожиль і зв’язок. М’язи стають еластичними, тіло гнучким, а постава красивою. Позитив отримує весь організм!
Заняття зі стрейчингу можна відвідати, наприклад, у фітнес-клубі “Мандарин” (вул. Кульпарківська, 59). Ціна – від 200 гривень за місяць.

Нові види фітнесу

• Каларі-паяту. Давнє індійське бойове мистецтво, що в сучасному світі злилося з гімнастикою. Заняття побудовані на дихальних вправах, які копіюють рухи тварин. Метою цього виду фітнесу є покращення фігури і розвиток гнучкості.
• Core First. Тренування з використанням пінопластових трубок, великих м’ячів та іншого спортивного знаряддя, спрямоване на корекцію постави, зменшення ваги, покращення роботи легенів і серця.
• Байлотерапія. Вправи поєднують латиноамериканські танці та аеробіку. Виконуються з прискоренням темпу під етнічні ритми – венесуельські, африканські, східні. Призначені для тренування м’язів живота, стегон і поліпшення контуру ніг.
• Bosu. Вправи виконують на спеціальному тренажері, що нагадує летючу тарілку і дозволяє задіяти м’язи, про існування яких більшість жінок навіть не підозрюють. Тренування розвиває силу, гнучкість і координацію, зміцнює вестибулярний апарат і покращує поставу.
• Будокон. Незвичний вид фітнесу, метою якого є пізнання життя через рух (дуже популярний серед знаменитостей). Будокон поєднує давні та сучасні традиції йоги, медитації дзен і східних бойових мистецтв.
• Джамп-фіт. Різновид фітнесу, що поєднує традиційні рухи зі звичайною скакалкою і хореографію під музику. Тренування дуже веселі та ефективні, дозволяють за короткий час спалити велику кількість калорій.
Крім цього, існують такі види фітнесу, які спінінг, сайклінг, резист-а-бол, DIS, Body Ballet, скандинавська ходьба, хупінг, стилетто та інші.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7941 / 4.44MB / SQL:{query_count}