Не варто було лізти, куди не слід!

Цікаві факти про те, що відбувалося під час реставрації Гробу Господнього

Реставрація Кувук­лію – древньої каплиці, збудованої всередині базиліки Христового Воск­ресіння в Єрусалимі над гробом, у який після розп’яття було покладене тіло Ісуса Христа, уже повинна завершитись. Роботи проводили під керівництвом фахівців із Національного технічного університету Афін, повідомляє kmc.
Археологи зняли мармурову плиту, що накривала похоронне ложе Христа в Гробі Господньому. Ця плита була встановлена у 1555 році і дотепер її ніхто не піднімав. Встановлення плити було пов’язане з тим, що багато прочан намагалися відламати собі частину реліквії. Знявши плиту, вчені були здивовані, побачивши під нею багато кам’яного матеріалу. Святий Гріб укладено в едикулу (Кувуклію) – купольну каплицю з жовто-рожевого мармуру. У 1009 році гробниця була зруйнована, що, зокрема, й стало однією з причин початку хрестових походів.
Гріб Господній відкрили, щоби провести реставрацію, а заразом перевірити твердження святої Єлени про те, що саме тут був похований Ісус Христос. Поки що вивчення показало, що це дуже ймовірно – автентичність плити не була порушена!
Однак у Гробі Господньому почали відбуватися незвичні речі. Спершу археологи чули дивні звуки, що ще можна якось зрозуміти (нер­ви не витримували, атмосфера сприяла, бо ж нечасто доводиться спускатися в могилу Бога) і списати на особливості людської психіки. Та й робітники з першого дня скаржилися на незрозумілі відчуття й запахи (пахощі). Але коли електромагнітні прилади показали незрозумілу активність і перешкоди, а потім просто вийшли з ладу, вчені зрозуміли, що не варто було лізти, куди не слід. Можливо, комусь не подобаються такі дії. Ефекти високочутлива апаратура може схопити, але пояснити їх поки що науковцям не до снаги...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8979 / 4.35MB / SQL:{query_count}