Визволити Різдво з полону матеріалізму!

На цьому наголосив Папа Франциск під час нічної Різдвяної меси в базиліці святого Петра у Ватикані

фото: AP
Лідер 1,2 мільярда римо-католиків, зокрема, сказав: “Це ніч слави, тієї слави, яку проголошували ангели у Вифлеємі і яку ми проголошуємо по всьому світу. Це ніч радості, тому що відсьогодні й назавжди Бог, Вічний, Безмежний, є Богом-з-нами: Він недалеко, ми не мусимо шукати Його в небесних сферах чи в якихось містичних ідеях; Він близько, Він став людиною і ніколи не втомиться від нашої людської природи, яку вчинив Своєю. Це ніч світла: того світла, провіщеного Ісаєю (пор. 9,1), що просвічує тих, що ходять у темряві, воно явилося та огорнуло вифлеємських пастухів (пор Лк 2,9). Пастухи просто відкривають, що “хлоп’ятко нам народилося” (Іс 9,5), і розуміють, що вся ця слава, вся ця радість і все це світло зосереджуються в цій єдиній точці, в цьому знакові, вказаному ангелом: “Знайдете Дитя сповите, що лежатиме у яслах” (Лк 2,12). Це знак назавжди, щоб знайти Ісуса. Не лише тоді, але й сьогодні. Якщо хочемо відсвяткувати справжнє Різдво, споглядаймо на цей знак: тендітна простота малого Немовляти, ніжність Його спочивання в яслах, ніжність пелюшок, якими Його повито. Там перебуває Бог… Він не являється в благородній палаті царського палацу, але серед убогості стайні; не серед примарної розкоші, але в простоті життя; не у владі, але у вражаючій простоті. І для того, щоб Його зустріти, слід іти туди, де Він перебуває: необхідно схилитися, зійти вниз, стати малими. Дитя, що народжується, ставить перед нами виклик: Воно кличе нас полишити ілюзії примарного, щоби прямувати до суттєвого, відмовитися від наших ненаситних претензій, залишити постійне невдоволення та смуток за якимось речами, яких завжди бракуватиме. Нам буде корисно залишити ці речі, аби в простоті Бога-Дитяти віднайти мир, радість і світлий сенс життя. Піддаймося викликові, який перед нами ставить Дитя у яслах, але також викликові з боку дітей, які сьогодні не лежать в колисках, приголублені любов’ю матері та батька, але покладені в нужденних “яслах гідності”: у підвальних сховищах, ховаючись від бомбардувань, на тротуарах великих міст, на дні перенавантажених мігрантами човнів. Нехай стануть для нас викликом діти, яким не дозволяють народитися, які плачуть, бо ніхто не вгамовує їхнього голоду, які тримають в руках не іграшки, а зброю”, повідомляє Радіо Ватикану. 
Папа Франциск заявив, що свято Різдва нині стало заручником матеріалізму в світі. “Сьогодні можна зустріти ту саму байдужість, коли Різдво стає святом, в якому головними особами замість Нього стаємо ми. Коли вогні торгівлі затінюють Боже світло, коли ми переймаємося подарунками, але залишаємося нечутливими до відкинених за борт суспільного життя. Цей дух світськості полонив наше Різдво – треба визволити його!” – наголосив понтифік, повідомляє  Радіо Свобода.
Варто зазначити, що на службі в базиліці святого Петра у Ватикані були присутні 10 тисяч вірян. Водночас тисячі інших, які не змогли потрапити всередину, стояли на площі святого Петра і дивилися літургію з великих екранів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6878 / 4.09MB / SQL:{query_count}