Рибна ікра: обираємо якісну

“Ікра є доволі дорогим делікатесом, але все-таки хочеться час до часу потішити нею рідних. У магазинах цього продукту хоч греблю гати, різних виробників, вартості та якості. Скажіть, будь ласка, на що варто звертати увагу та як обрати якісну ікру?” Марта Атаманів, Львів

Володимир Божик, 
завідувач кафедри водних біоресурсів Львівського нацуніверситету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького:
– Ікра буває двох видів – лососева та осетрова. Ікру, яку отримують з лососевих риб (кета, горбуша, нерка), – червона, а з осетрових (білуга, осетер) – чорна. Кетова ікра має насичено-помаранчеві великі ікринки з приємним смаком і червоними цяточками. Ікра горбуші яскраво-помаранчева, середнього розміру, з легким присмаком гіркоти. Ікра нерки – темно-червона з гіркуватим смаком і різким запахом. А ось ікра з нашої української прісноводної форелі має жовтіший колір. 
Визначити якість ікри за зовнішнім виглядом доволі важко, для цього потрібно проводити лабораторні обстеження. Якісна ікра дуже дорога, наприклад, кілограм лососевої ікри коштує 1000 гривень, а кілограм чорної осетрової – 800-1000 доларів. Тому якісну ікру в баночці за 50-80 гривень ви не купите! Звертайте увагу на те, щоби банка не була здута, пошкоджена, на ній обов’язково повинен бути вказаний термін придатності та інформація про виробника. Перед покупкою варто поцікавитися, які виробники ікри пропонують добру продукцію. Окрім того, ікра повинна зберігатися при відповідній температурі. Потрусіть баночку з ікрою – якісний і правильно виготовлений продукт повинен рухатися в ній, але не хлюпати. Якщо ікра при струшуванні не “ворушиться” – вона занадто суха. Ікринки повинні легко відділятися одна від одної, мати міцну оболонку та не злипатися. Якщо ж ікра має неприємний смак, запах, рідка, оболонки ікринок розірвані (ікра-лопанець) – такої краще не брати. Після відкриття баночки продукт не варто тримати більше п’яти днів (тим паче у морозилці, бо після розморожування ікра може набути кашкоподібного стану). 
І ще одне: не куштуйте ікру з баночки однією й тією ж ложкою двічі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6130 / 4.07MB / SQL:{query_count}