Чому різдвяник не цвіте в хатніх умовах?

“Торік моїй мамі подарували вазон із рослиною, яку в народі називають “різдвяник” або “різдвяна зірка”. Впродовж зимових свят вона тішила око неймовірними квітами, а коли відцвіла, то наче завмерла: не росте і не цвіте. Цього року хотіла купити її собі, але тепер не знаю, чи варто… Порадьте, будь ласка, як правильно доглядати цю рослину і чому в магазині вона так рясно цвіте взимку, а вдома не хоче?” Марія Мегель, Львів

Надія Луцишин, 
завідувач оранжерейного комплексу Ботанічного саду Львівського нацуніверситету ім. І. Франка:   
– Пуансетія, або як її ще називають “вифлеємська зірка”, “різдвяна зірка”, дуже популярна. У зимовий період її продають майже в усіх квіткових магазинах.  Для того, щоби ці квіти розцвітали саме перед Різдвом, їх вирощують за спеціальними  інтенсивними технологіями. Саме такі вазони і продають у магазинах. Тобто цю кімнатну рослину вирощують за допомоги регуляторів росту, які не дають їй сильно рости, але змушують цвісти. 
В хатніх умовах пуансетія відцвітає і росте далі, відновлюючи природний ритм і вигляд. У природі ця рослина  – досить високий чагарник, що сягає  кількох метрів, з квітами на верхівках гілок. А в нашій оранжереї вона цвіте не на Різдво, а ближче до Великодня, бо так на неї впливає біологічний ритм. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3544 / 4.06MB / SQL:{query_count}