Гірлянди: як вибрати якісні та безпечні?

“Щороку на новорічно-різдвяні свята прикрашаємо гірляндами не тільки ялинку в кімнаті, але й ту, що росте біля будинку. Торік мали неприємну ситуацію: прикрасили ялину на вулиці гірляндами, а через два дні вони перестали працювати… Порадьте, будь ласка, як вибрати гірлянди, щоб вони були якісними та безпечними?” Ігор Качан, смт Брюховичі

Віталій Туровцев, 
керівник прес-центру  Головного  управління ДСНС України у Львівській області:
– Коли купуєте гірлян­ди, вуличну ілюмінацію, важливо па­м’ятати, щотака про­дукція обо­в’язково має бути сертифікована. У жодному разі не варто брати надто дешеві чи сумнівного походження. Найкраще купувати гірлянди в спеціалізованих магазинах! Якщо виникли сумніви, вимагайте у продавця чи у власника сертифікат якості. На упакованні повинне бути маркування українською мовою. Перед тим, як прикрашати гірляндами ялинку чи квартиру, розрахуйте навантаження на електричну мережу: якщо в одну розетку будуть увімкнені кілька гірлянд, це може спричинити коротке замикання і перегрів розетки. У жодному разі на світлові гірлянди не можна чіпляти прикраси з паперу, тканини тощо –  це може призвести до нагрівання самих лампочок і стати причиною загорання. Така ж небезпека може виникнути, якщо прикрашати ялинки виробами з тканини. 
Якщо гірлянда загорілася, насамперед треба вимкнути її  з електромережі. Якщо це неможливо чи важко зробити, варто вимкнути загальний лічильник, де є запобіжники, щоби знеструмити помешкання. Найкраще загорання ліквідовувати вогнегасником, а якщо його нема, гасити водою, але тільки коли гірлянда вимкнена.    

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
17.8860 / 4.07MB / SQL:{query_count}