Ялинкові прикраси: які варто купувати?

“Цього року вирішили оновити ялинкові прикраси. Хочемо викинути старі і купити нові, яскраві, які довго служили б і були безпечні для дітей. Скажіть, будь ласка, як правильно їх вибрати і де варто купувати?” Галина Сороківська, м. Львів

Надія Бригінець, 
фахівець Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області:
– Якщо плануєте купувати ялинкові прикраси, то, звісно, найкраще йти по них у спеціалізовані магазини, а стихійні ринки оминати. Обов’язково перевіряйте, чи є на виробах маркувальні етикетки, де має бути зазначена назва виробника або уповноваженої особи, його адреса. Окрім того, повинна бути вказана дата виготовлення, інструкція з експлуатації,  висновок санітарно-гігієнічної експертизи (уся інформація – державною мовою).
Не раджу  купувати вогненебезпечні іграшки, тобто ті, що можуть загорітися. Наприклад, з вати, паперу, тканини. Коли купуєте скляні, не беріть з надто яскравим забарвленням, бо в такій  фарбі можуть  бути небезпечні складники (свинець, формальдегіди). Перевіряйте, чи немає подряпин, відколів, тріщин, скло не повинно бути дуже тонким. Потріть кульку серветкою – на ній не повинно залишатися фарби або блискіток, стрази мають бути добре приклеєні. Перевірте кріплення, чи петелька втримує вагу прикраси. На деяких іграшках вже є мотузочки. Тож перед тим, як вішати їх на ялинку, переконайтеся, що вони міцно зав’язані. Зверніть увагу на запах: якщо прикраса має сильний хімічний запах, у її виробництві використали неякісну сировину. 
Якщо купуватимете штучну ялинку, варто запитати, чи має товар сертифікат безпеки. Такі ялинки недобросовісні виробники покривають фарбою, яка надовго зберігає колір, але може містити токсичні домішки.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
40.6558 / 4.07MB / SQL:{query_count}