Сім типів лідерства за теорією Девіда Рука

Сьогодні мало в кого є час займатися самоосвітою. Всі ми поспішаємо, кудись біжимо, намагаємося встигнути туди, де нас не чекають, щоб зробити те, про що нас не просили, бо таке життя

А час минає… Деколи сядеш увечері і запитуєш себе: що я зробив корисного для себе сьогодні? А у відповідь – тиша. Саме тому я хочу запропонувати вам почати вивчати щось нове просто зараз, у легкій формі та ще й із присмаком дитинства. 
Нині познайомимо вас із теорією Девіда Рука про сім типів лідерства. Знайомство з цією теорією відбудеться на прикладі мультфільму, який ми всі, незалежно від віку, любимо, а саме “Троє з Простоквашина”.
Отже, перший тип лідера, за Девідом Руком, це опортуніст. Він іде напролом, швидко досягає поставленої  мети, однак у нього не все дуже добре з моральними цінностями, спілкуванням із людьми: і велосипед задурно він не проти взяти, і цукерками з вазочки об’їстися. Правильно, це поштар Пєчкін, що “приніс газету про вашого хлопчика”, цілковитий опортуніст. Тому якщо вам раптом доведеться працювати з такою людиною, краще втікайте від неї подалі, бо в довгостроковій перспективі і без велосипеда, і без цукерок залишитеся.
Другий тип – дипломат. Такий собі тишко, кожному говорить лише хороше, згладжує гострі кути і просто не здатний на конструктивну критику. Тато дяді Федора – один в один. У реальному житті з такими людьми дуже легко працювати, жодного гострого слова не почуєте. Проте якщо вам потрібні чіткі вказівки, конструктивна критика і, відповідно, вагомі результати, доведеться вийти із зони комфорту та попрощатися з начальником – татом дяді Федора – для вашого ж кар’єрного росту.
Третій тип – експерт. Він усе про всіх знає, всіма керує і точно упевнений,  кому що потрібно, при цьому повністю ігнорує бажання свого оточення. Іншими словами – це мама дяді Федора. Така собі деспотична жіночка з холодним розумом, яка завжди досягає того, чого хоче (тут вам і концерт на телебаченні, і шовкові сукні, і путівка на море). Великий недолік такого методу управління – повна відсутність емоційного інтелекту, ігнорування бажань інших. Так і все коло спілкування втратити можна, як було з дядьком Федором, який утік світ за очі від такої мамочки. Тому якщо ви бачите в собі якісь схожі риси з мамою дядька Федора – задумайтеся! Адже народна мудрість гласить: якщо хочеш іти швидко – йди сам, а хочеш іти далеко – йди з друзями. А друзі не захочуть постійно відчувати тиск, бо хочуть і мають право на свободу вибору.
Четвертий тип – ачивер (той, хто досягає успіху). Це той, хто ставить перед собою цілі, досягає їх, знає, як контактувати з людьми, часто діє за межами встановлених рамок, що одночасно є і слабкою, і сильною сторонами. Купити кеди взимку, ледь не втопитися, бо фоторушниці шкода… Так, це Шарик. Ось приклад ачивера. З такою людиною дуже приємно працювати, але водночас ніколи не знаєш, яким буде його наступний вибрик. Важко покластися на таку людину, постає питання довіри. Тому, працюючи під керівництвом такого боса, завжди будьте насторожі, бо мало що може трапитися наступної миті.
П’ятий тип – індиві­дуаліст. Все його: і корова, і гроші, і ідея. І те він уміє, і те він встигає. Ну, кіт Матроскін – одне слово. Працюючи з такими людьми, важливо пам’ятати, що для них оте “своє” є набагато важливішим, аніж цілі компанії, аніж самі люди. Потрібно зауважити, що саме такі особи найчастіше досягають успіху, але тільки тоді, якщо їхні особисті цілі збігаються з цілями компанії.
Шостий тип – стратег. Його позитивна сторона – відсутність негативних рис. Це ходячий генератор ідей, який надихає усіх навколо на нові звершення. Давайте відремонтуємо будинок! Давайте пошукаємо і викопаємо скарб! Давайте купимо автомобіль! Давайте заведемо братика! Одне слово – це дядько Федір. Цей тип лідера характеризується легким характером, стратегічним типом мислення і тонким емоційним інтелектом, проте завжди готовий до влучної критики чи поради. Саме з такими людьми потрібно працювати, якщо хочете досягти успіху.
І нарешті сьомий тип – алхімік. Мало чим відрізняється від стратега. Єдина відмінність – алхімік діє в більших масштабах. Це промовець з палаючими очима, що надихає людей на глобальні подвиги та соціальні зміни. Такий тип лідера деколи може бути небезпечним у своїй пристрасті. Це такий собі дядько Федір у версії 2.0, який захотів стати мером Простоквашина. Харизматичний, впевнений, що викликає довіру. Потрібно бути дуже уважним, аби випадково не потрапити під його вплив і не забути про свої особисті цілі.
Так у простій та цікавій формі ви довідалися про різні типи лідерів і зможете проаналізувати, ким є ви, а ким, скажімо, ваш бос. І не забувайте про саморозвиток, адже межі досконалості нема!
Уляна Онишкевич

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0725 / 4.1MB / SQL:{query_count}