І до пива, і до халви

Любителі пива, мабуть, погодяться, що насолода від вживання цього напою зростає, якщо смакувати його з підсмаженими соленими фіс­ташками

Любителі пива, мабуть, погодяться, що насолода від вживання цього напою зростає, якщо смакувати його з підсмаженими соленими фіс­ташками. Так, це задоволення не з дешевих, фісташки значно дорожчі, ніж, скажімо, арахіс. Але ціна не зупиняє любителів цих горішків. Кількість марок фісташок постійно збільшується. Здебільшого їх завозять до нас з Ірану, США, Сирії та Туреччини. Ці горішки використовують і в кондитерському виробництві - додають до халви.

Як пише сайт "Довідник споживача", відповідно до  стандарту CODEX STAN 131-1981, фісташки - продукт, який отримують зі зрілого насіння плодів рistacia vera L., штучно висушений і розкритий природним або механічним способом. Залежно від ступеня дозрівання горіха, шкаралупа розкривається сама, тобто природним шляхом. При цьому ядро заповнює весь простір у середині шкаралупи. Звісно, найсмачніший горіх - достиглий. Але зібрати тільки повністю дозрілі плоди - складно.

Фісташки можуть бути довгастої (подовженої) і округлої форми, сирі (необсмажені) і обсмажені, підсолені чи ні. Солять фісташки, як правило, замочуючи їх у розсолі, а потім висушують і обсмажують.

Щоб перевірити якість фіс­ташок, які купують українські споживачі, Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест" дослідив 10 марок цього продукту: дев'ять українських та одну польську - "Felix". Під час тестування найбільше зауважень експерти мали до дати. Виробники переважно наносять  дату тисненням на шві пакетика, тільки тиснення дуже нечітке й розглянути  дату досить складно. Термін зберігання фісташок обмежений - переважно від 6 до 12 місяців. Де­які виробники, зокрема "Пан горішок", зазначають на упаковці, що у пакеті є дрібні горішки, небезпечні для дітей до трьох років. Подібне попередження є на етикетці "Премія": дітям до трьох років вживати під наглядом дорослих. Експерти радять звертати увагу на такі написи.

Фісташки мають калібр, від якого залежить, скільки плодів буде у стограмовій  пачці. За калібром горішки поділяють на екстравеликі - менше 71 на
100 г; дуже великі - 71 - 80; великі - 81- 91; середні - 92 - 106; маленькі - понад 106.

Любителі фісташок знають, що не всі горішки у пачці можна з'їсти, адже серед них є такі, що неможливо відкрити. Кількість таких горіхів залежить від сортування. Згідно зі стандартом CODEX STAN 131-1981, нерозкритих фісташок повинно бути не більш як 5%. Проте під час тестування у торговельній марці "Пан горішок" таких горіхів знайшли 9%. Купуючи продукти харчування, насамперед звертайте увагу на зовнішній вигляд. Саме від першого враження залежить відповідь на запитання: "Їсти чи не їсти?". За зовнішнім виглядом  фісташки повинні бути чистими, з розвиненим ядром. Також варто понюхати горішки. Зерна повинні бути в міру твердими, мати властивий їм смак. А також бути в міру солоними (для підсолених фісташок), без присмаку цвілі чи гіркоти.

За результатами тестування, оцінку "відмінно" отримали такі марки фісташок: "Мачо", "Премія", "Смок", "BOOM NUT", "Felix", "Santa Vita". Оцінка "добре" - у фісташок "Аромікс". По трійці експерти поставили фісташкам "Пан горішок" і "Пляж".

Особливих протипоказів до вживання фісташок немає. Та варто пам'ятати, що вони містять багато жиру, тому тим, хто стежить за вагою, треба стримувати себе, поїдаючи ці горішки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2389 / 3.99MB / SQL:{query_count}