Цілитель і покровитель воїнів

Нині, 9 серпня, вшановуємо пам’ять великомученика Пантелеймона і збираємо цілющі трави

Святий великомученик і цілитель Пантелеймон народився в місті Никомидії в сім’ї багатого язичника і звався спершу Пантолеоном. Мати його була християнкою і хотіла виховати сина в християнській вірі, але померла, коли він був ще юнаком. Батько віддав Пантолеона в язичницьку школу, закінчивши яку, хлопець почав навчатися мистецтва лікування у знаменитого в Никомидії лікаря Єфросина, повідом­ляє kyrios.org.ua
Здібності Пантолеона стали відомі імператорові Максиміану (284 – 305 рр.), який захотів бачити юнака при своєму дворі. Саме в той час у Никомидії таємно проживав священномученик Єрмолай. Якось він покликав юнака до свого житла і розказав йому про християнську віру. Після цього Пантолеон щодня відвідував Єрмолая. Одного разу майбутній цілитель побачив на вулиці мертву дитину, яку вкусила гадюка і ще не встигла відповзти. Пантолеон став молитися Ісусові Христу про воскрешення померлого і знищення отруйної змії, твердо вирішивши, що якщо його молитва буде почута, він стане послідовником Христа і прийме хрещення. Дитя ожило, а гадюка на очах у Пантолеона розірвалася на шматки. Після цього дива Пантолеон був охрещений святим Єрмолаєм іменем Пантелеймон. Він безкоштовно лікував усіх, хто до нього звертався, зцілюючи їх іменем Ісуса Христа, відвідував християн, які перебували у в’язниці, лікував їхні рани. А потім на очах у імператора зцілив іменем Ісуса Христа розслабленого. Роздратований правитель піддав святого Пантелеймона жорстоким тортурам, після яких великомученик залишився неушкодженим. Тоді Максиміан наказав відтяти Пантелеймонові голову. І коли мученика обезголовили, із рани потекло молоко. А оливкове дерево, до якого він був прив’язаний, вкрилося плодами. 
Святі мощі Пантелеймона часточками розійшлися по всьому християнському світі, а чесна голова є в Афонському монастирі, названому на його честь. Великомученик Пантелеймон шанується Православною церквою як грізний святий, покровитель воїнів,  бо його перше ім’я – Пантолеон означає “у всьому лев”. Друге ім’я, дане при хрещенні, – Пантелеймон  означає “всемилостивий”, тому й шанується він як цілитель. До нього звертаються в молитві про зцілення недуг – душевних і тілесних. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9681 / 4.07MB / SQL:{query_count}