“Святим обов’язком УГКЦ є врятувати сім’ю”

Блаженніший Святослав побував на міжнародному зібранні національних лідерів спільноти “Подружні зустрічі”

фото: медіа-ресурс УГКЦ
На “Подружні зустрічі”, які тривали в Яремчому, прибули учасники з восьми країн світу. Предстоятель УГКЦ, благословляючи зібрання спільноти, нагадав, що він був учасником двох сесій Папського синоду, який поставив у центр уваги всієї Католицької церкви тему родини. “Святіший Отець Франциск, – сказав він, – звернув увагу саме на цю тему, бо сьогодні інституція сім’ї як нерозривного і плідного союзу між чоловіком та жінкою є в центрі великої атаки (на глобальному рівні). Тому Церква має сьогодні за великий обов’язок піклуватися родиною, підтримати її. А ми, українські греко-католики, можемо сказати, що в часи переслідування нашої Церкви саме сім’я врятувала Церкву. Тому сьогодні святим обов’язком нашої Церкви є врятувати сім’ю”.
Крім того, Блаженніший Святослав зазначив, що під час Папського синоду єпископи з усього світу запитували себе, як нині Церква може і повинна послужити інституції родини та сім’ї. З його слів, багато хто казав, що одним із найсильніших способів захистити сім’ю в сучасному світі є такі мирянські рухи, як “Подружні зустрічі”, повідомляє Департамент  інформації УГКЦ.
Глава УГКЦ вважає, що нині замало тільки проповідувати певні моральні засади щодо сім’ї та подружжя. “Треба стати поруч із тими сім’ями, які потребують нашої допомоги, треба супроводжувати сім’ю в сучасному світі. Навіть більше, сьогодні Вселенська Церква має на меті взагалі переосмислити все душпастирство сім’ї. Треба цілком по-новому сьогодні готувати молодих людей до Таїнства подружжя”, – наголосив архиєрей.
Предстоятель розповів, що Папа Франциск на Світових днях молоді в Кракові сказав до молодих людей: “Мабуть, серед вас є такі, які готуються до подружжя. Ви є мужні люди!”. “В сучасному світі для того, щоб одружитися, треба бути дуже відважним. І тому тих людей, відважних людей, які готуються укласти справжнє подружжя, належить готувати і супроводжувати. Але також потрібно супроводжувати сформовану сім’ю, особливо на перших етапах. І якщо, скажімо, в процесі підготовки до подружжя активну роль відіграють священики, то коли мовиться про пастирський супровід молодої сім’ї, на перший план все-таки виходять подружні пари зрілих мирян, які повинні взяти на себе відповідальність за ті молоді сім’ї, що утворилися в парафії. Повірте мені, сьогодні саме такий рух, як “Подружні зустрічі”, має бути невід’ємним елементом душпастирства сім’ї в Церкві”, – зазначив Блаженніший Святослав.
Глава УГКЦ висловив спільноті свою цілковиту підтримку і солідарність. “Бачу в вас духовну силу. Адже коли в Центральній і Східній Україні в маленькій парафії з’являється рух “Подружні зустрічі”, то парафія стає місійною. Відбувається унікальна сила євангелізації. Бо якщо в парафії знайдеться дві-три сім’ї, які належать до цього руху, вони починають рухати цілою спільнотою. І цей рух служить не тільки для того, щоб зміцнювати сім’ї тих, які до нього належать. Ваш рух має надзвичайну євангелізаційну силу, тому ми вас потребуємо…Тисячі подружніх пар сьогодні в Україні потребують супроводу, допомоги, ділення досвідом, аби будувати успішне подружжя. Без міцного інституту сім’ї не може бути ані сильного народу, ані сильної держави”, – підсумував предстоятель. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6750 / 4.08MB / SQL:{query_count}