А ви вже опанували англійську?

Соціологи запитали українців, чому варто вчити іноземні мови і коли це треба починати робити

Найкориснішою іноземною мовою для вивчення українці вважають англійську, особливо для дітей, про це свідчать результати опитування, яке  провела соціологічна група “Рейтинг” на замовлення Аналітичного центру RATING Pro.
Зокрема, на запитання “Які дві мови, окрім рідної, вам було б найкорисніше знати для самовдосконалення i розвитку?” 66% респондентів відповіли, що англійську. На друге місце українці поставили німецьку (17%), далі йдуть російська (14%), польська (10%), французька (7%) й італійська (4%) мови, інформує ratingpro.org.
Англійська мова має найбільшу підтримку серед респондентів із вищим рівнем доходів, а також серед молоді та людей середнього віку. Україномовні респонденти вважають знання англійської корисним для самовдосконалення i розвитку частіше (70%), аніж російськомовні (57%). Аналогічно респонденти, які підтримують вступ України до ЄС, вважають знання англійської корисним значно частіше (78%), аніж ті, які підтримують інтеграцію України в Митний союз (49%).
Абсолютна більшість респондентів (85%) вважають, що дітям для їх майбутнього корисніше буде вивчати саме англійську, а майже третина респондентів (29%) – що німецьку. Далі йдуть російська (14%), польська (11%) та французька (10%) мови.
40% опитаних воліють, щоби діти починати вивчати іноземну мову в дошкільному віці (20% – у 3-4 роки, 20% – у 5-6), третина – з 1-го класу, 16% – з 3-го класу, 2% – у старших класах. І тільки один відсоток вважає, що обов’язкове вивчення іноземної мови не потрібне. Тобто що молодшими є респонденти і що вищий рівень їхньої освіти, то більше вони підтримують тезу, що діти повинні починати вивчати іноземну мову ще в дошкільному віці.
Серед основних переваг вивчення іноземної мови більшість опитаних виокремили матеріальні чинники: можливість працювати в іншій державі (57%), можливість отримати кращу роботу в Україні (49%), можливість навчатися в іншій державі (47%), для використання мови на роботі (37%) чи на відпочинку за кордоном (31%).
Водночас менш важливими перевагами вивчення іноземної мови є: можливість зустрічатися (19%) і розуміти представників інших країн та культур (18%), для особистого задоволення (15%). 
Порівняно з результатами опитувань Євробарометра, за цими показниками Україна відчутно поступається середнім значенням у ЄС та в більшості сусідніх країн, у тому числі країнам Балтії, Польщі, Чехії, Австрії, Словенії та іншим, але близька до Румунії, Болгарії та Угорщини.
Крім того, 12% опитаних вважають, що вивчення іноземної мови дозволить їм більше почуватися європейцями. Для кожного десятого респондента основною перевагою вивчення іноземної мови є можливість користуватися інтернетом, для 4% – підтримка знання мови, якою послуговуються в родині.
Важливим є й те, що в Україні нематеріальні мотивації вивчення іноземної мови актуальні переважно для респондентів з вищою освітою та вищим рівнем доходів.
За результатами суб’єктивних оцінок рівня володіння мовами середній індекс володіння українською мовою становить 2,5 бала (де 3 – “дуже добре”, 2 – “добре”, 1 – “початковий рівень”, 0 – “не знаю”), російською – 2,3 бала, англійською – 0,6 бала, німецькою – 0,2 бала. Варто додати, що на “дуже добре” оцінили свій рівень володіння англійською близько одного відсотка опитаних, на “добре” – 10%, “початковий рівень” зазначили 35%. Німецької: на “дуже добре” і  “добре” – близько відсотка, “початковий рівень” вказали  13%, решта (86%) сказала, що не знає цієї мови. Французької: на “добре” – менше  відсотка, “початковий рівень” зазначили 3%, решта (97%) відповіла, що не знає цієї мови. 

Опитування проводили 21 – 28 червня 2016 р. Опитали 2200 респондентів в усіх регіонах України, окрім АР Крим та непідконтрольних частин Донецької і Луганської областей. Помилка репрезентативності становить не більш ніж 2,1%.http://ratingpro.org/getfile/21/rating_pro_english_ukraine_032016.pdf

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6089 / 3.99MB / SQL:{query_count}