“Прибуття до вас є великим даром від Господа”

Перед поїздкою на Світові дні молоді до Кракова Папа Франциск звернувся до їх молодих учасників і до народу Польщі

фото: radiovaticana.va (2)
“Дорогі брати й сестри!
Вже наближається тридцять перший Світовий день молоді, який кличе мене на зустріч молодих людей з усього світу, запрошених до Кракова, і дає мені радісну нагоду зустрічі дорогого польського народу. Все буде відбуватись під знаком Милосердя, в цьому Ювілейному році, разом із вдячною та шанобливою пам’яттю про святого Івана Павла ІІ, який був творцем Світових днів молоді і провідником польського народу на його недавньому історичному шляху до свободи.
Дорогі молоді поляки, я знаю, що вже здавна готуєте, понад усе молитвою, велику зустріч у Кракові. Щиро вам дякую за це все, що робите, і за любов, з якою це чините; вже відтепер вас обіймаю й благословлю.
Дорога молоде з усієї Європи, Африки, Америки, Азії та Океанії! Благословлю і ваші країни, ваші прагнення й ваші кроки до Кракова, щоб вони стали паломництвом віри й братерства. Нехай же Господь Ісус дасть вам благодать досвідчити в собі самих Його слова: “Благословенні милосердні, бо вони зазнають милосердя” (Мт 5,7).
Дуже бажаю з вами зустрітись, аби дати світові новий знак гармонії, мозаїку різних облич, багатьох рас, мов, народів і культур, але всіх з’єднаних в ім’я Ісуса, який є Обличчям Милосердя.
А тепер звертаюсь до вас, дорогі сини й доньки польського народу! Відчуваю, що прибуття до вас є великим даром від Господа, бо ви є народом, який у своїй історії зазнав багатьох випробувань – деяких дуже важких – і попрямував вперед із силою віри, підтриманий материнською рукою Діви Марії. Я впевнений, що паломництво до санктуарію в Ченстохові стане для мене зануренням в цю випробувану віру, що принесе мені багато добра. Дякую вам за молитви, якими приготовляєте мій візит.
Дякую єпископам, священикам, ченцям і черницям, мирянам, особливо сім’ям, яким символічно підношу постсинодальне Апостольське напоумлення Amoris laetitia. Моральне й духовне “здоров’я” народу спостерігається на сім’ях, тому святому Іванові Павлу ІІ так багато залежало на наречених, молодих подружжях і на сім’ях. Тривайте далі на цій дорозі!
Дорогі брати й сестри, звертаюсь до вас із цим посланням як запорукою моєї любові. І до побачення в Польщі!”

Українська делегація на СДМ –  одна з найбільших 

Варто зауважити, що перед Світовими днями молоді тривали так звані “Дні у дієцезіях”. Молоді юнаки та дівчата з усіх куточків світу, в тому числі й з України, прибули в різні польські дієцезії (окрім краківської), які в ці дні мали символічні біблійні назви – Витанія, Галилея, Генізарет та інші. Програма “Днів у єпархіях” була дуже насиченою: до неї входили і молитви, і подорожі, і діла милосердя, і спілкування з молоддю з інших країн. А вчора, 25 липня, молодь вирушила до Кракова, щоб взяти участь у центральних подіях Світових днів молоді та зустрітися з Папою Франциском, повідомляє Радіо Ватикану. 
Спеціальний кількаденний вишкіл проходили й волонтери, для яких, попри нього, організували концерти, майстер-класи з танцю, виступи фольклорних колективів з Польщі, Бразилії, Коста-Рики, Індонезії та Пакистану. Серед майже 19 тисяч волонтерів – 800 юнаків і дівчат з України (як греко-католиків, так і римо-католиків). Цей кількаденний захід пройшов під гаслом “Будь світлом!”.
Згідно зі статистикою, поданою італійським католицьким часописом Avvenire, українська делегація входить у список однієї з десяти найчисленніших на Світових днях молоді у Кракові. Зокрема, під час присвяченої цій події прес-конференції в інформагентстві УНІАН у Києві, яку організував Католицький медіацентр, повідомили, що з України зареєстрована 61 група (приблизно 5 тисяч осіб, з яких 3 тисячі – греко-католики і 2 тисячі – римо-католики).

Нагадаємо, що програмою Світових днів молоді передбачені такі центральні події: 
26.07 – Літургія на відкриття СДМ.
27.07 – 29.07 – Катехизації, фестиваль молоді, привітання Святішого Отця, Хресна дорога.
30.07 – Чування зі Святішим Отцем.
31.07 – Літургія Післанництва.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7034 / 4.09MB / SQL:{query_count}