Професійно-технічна освіта Львівщини оновлюється

Наталія Склярчук, директор Львівського вищого професійного училища харчових технологій, голова ради директорів ПТНЗ Львівщини, – про пріоритети та перспективи підготовки кваліфікованих робітників

– Нині професійно-технічна освіта в Україні потребує реформування. Які питання, на вашу думку, є найбільш актуальними та на якому рівні вони мають вирішуватися?  
– Я вважаю, що сучасний стан і майбутнє вітчизняної професійно-технічної освіти має бути  центром  уваги законодавчої та виконавчої влади усіх рівнів від загальнодержавного до регіонального. У системі проф­техосвіти України відбуваються зміни. Зокрема нагальні питання нещодавно обговорювалися  у форматі парламентських слухань на тему “Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу  України, проб­леми та шляхи вирішення”, в яких я брала участь y складі делегації Львівської області. 
Ми розглядали шляхи розвитку та модернізації системи професійно-технічної освіти в Україні  з урахуванням інтересів молоді, ринку праці, економіки та суспільства в цілому. Адже підготовка кваліфікованих робітників є основою успішного функціонування нашої економіки, а відтак – розвитку держави.
У професійно-технічної освіти в Україні гарні перспективи розвитку та велике майбутнє
Законотворці вирішують питання покращення з наступного року фінансування професійно-технічної освіти з Державного бюджету України, зокрема шляхом надання освітньої  субвенції з державного бюджету на здобуття повної загальної середньої освіти у професійно-технічних нав­чальних закладах,  державного замовлення – субвенції з державного бюджету на здобуття професійно-технічної освіти за професіями, спеціальностями для загальнодержавних потреб  тощо. 
Найближчим часом потрібно здійснити та законодавчо закріпити перерозподіл функцій з управління професійно-технічними навчальними закладами між центральним і регіональним рівнем.
– Механізм модернізації ПТО зараз відпрацьовують у Львові. Яких позитивних змін профтехосвітяни очікують  від місцевої влади?
– Система професійно-технічної освіти у нашому місті одна з найпотужніших в Україні. Зокрема 19 з 20-ти ПТНЗ мають статус вищих професійних училищ. Ми маємо значні досягнення у підготовці кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів, що неодноразово підтверджено перемогами учнів і майстрів виробничого навчання у всеукраїнських і міжнародних конкурсах професійної майстерності. 
Зараз ми активно обговорюємо реформу ПТО разом з  обласною та міською владою. Очікуємо найближчим часом певних структурних змін. Перші кроки вже зроблені, створена Регіональна рада професійної освіти при голові облдержадміністрації, одним із головних завдань якої є прогнозування ринку праці на найближчу та середню перспективу.
 Також відбуваються зустрічі з кластерами роботодавців при міській раді задля більш тісного зв’язку та  координації наших дій щодо підготовки кадрового потенціалу. Нашим спільним завданням буде популяризація робітничих професій. У Львові є велика потреба у кваліфікованих робітниках. Робітничі професії – на вагу золота!
Диплом Львівського вищого професійного училища харчових технологій гарантує випускникам фахову реалізацію, кар’єрне зростання та забезпечене життя
– А випускники Львівського вищого професійного училища харчових технологій мають попит на ринку праці?
– Звичайно. По закінченні навчання в нашому училищі дівчата та юнаки завжди працевлаштовані. Наших випускників – пекарів, кухарів, кондитерів, офіціантів, барменів, майстрів ресторанного обслуговування – можна зустріти майже у всіх популярних кав’ярнях, ресторанах та підприємствах харчової промисловості Львова. Працюють вони і в супермаркетах продавцями продовольчих і непродовольчих товарів, касирами, контролерами. Роботодавці постійно приходять до нас на майстер-класи, конкурси професійної майстерності та інші заходи та запрошують учнів до себе на підприємства.
Диплом Львівського вищого професійного училища харчових технологій гарантує випускникам фахову реалізацію, кар’єрне зростання та забезпечене життя. 
– Скажіть, будь ласка, що є запорукою успішного майбутнього ваших випускників?
– Передусім це висока якість освіти та професійні навички, які молоді люди опановують у нашому навчальному закладі. Ми завжди орієнтуємось на ринкову ситуацію та сучасні освітні стандарти, розробляємо нові методики, постійно вдосконалюємо виробничу базу. Розвиваємо також міжнародну співпрацю. Зокрема випускники нашого училища вже з цього року мають змогу продовжити навчання у Німеччині. 
А головне – ми виховуємо молодь за принципами високої моралі та професійної гідності. Наші учні знають, що пекти хліб, готувати страви – це не лише вигідно, а й почесно. Тому вони неодноразово  посідали призові місця та виборювали нагороди у різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсах професійної майстерності.
– Вам часто  випадає честь приймати поважних гостей та проводити на базі училища значущі заходи. Чому обирають саме ваш навчальний заклад?
– Наше училище має гарну репутацію. Упродовж майже п’яти десятиліть ми готуємо кваліфікованих фахівців для харчової промисловості, ресторанного бізнесу, торгівлі. Шануємо та зберігаємо національні традиції та водночас  орієнтуємося на сучасний європейський рівень освіти.
Власне тому нещодавно нас обрали для проведення регіональних координаційних та валідаційних заходів щодо Туринського процесу в Україні. У цьому важливому заході брали участь представники Міністерства освіти та науки України, Європейського фонду освіти, управління ПТО та навчально-методичного центру у Львівській області, профосвітяни з Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської та Чернівецької областей. 
Представники ПТО українських областей ознайомили з детальним аналізом регіональних систем професійно-технічної освіти, що включають бачення розвитку, питання законодавства, задоволення попиту економіки, ринку праці з урахуванням соціальної та демографічної ситуації,  внутрішню ефективність системи ПТО та управління.
Тож у професійно-технічної освіти в Україні гарні перспективи розвитку та велике майбутнє. Кваліфіковані робітники завжди цінуються! Здобувайте актуальні професії! 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7472 / 4.41MB / SQL:{query_count}