І ми не поїдемо…

Сербська церква услід за Болгарською та Антіохійською відмовилася брати участь у Всеправославному соборі

Сербський патріархат приєднався до числа помісних Церков, які не вважають за можливе брати участь у Всеправославному соборі, запланованому на другу половину червня на Криті, повідомляє РІСУ.
Проведення Всеправославного собору, який не скликали понад тисячу (!) років, опинилося під питанням після того, як від участі в ньому відмовилися Болгарська та Антіохійська церкви.
“Наша Церква бачить перешкоду щодо участі в Святому і Великому соборі і пропонує його відкласти на деякий час”, – йдеться в листі Синоду Сербської церкви до Патріарха Константинопольського Варфоломія, відповідального за координацію підготовки Собору.
Як сказано в документі, який оприлюднила прес-служба Сербської церкви, перед скликанням цього історичного форуму необхiдно усунути розбіжності помісних Церков, досягти консенсусу і доопрацювати проекти документів, які передбачалося прийняти на Соборі.

Не відкладайте Собор!

Православні богослови закликали лідерів Церков не відкладати проведення Всеправославного собору, а дотриматися ними ж підписаної угоди і провести його саме у червні. 
Група науковців вважає, що всі дискусійні питання, які виникли, найкраще вирішувати на самому Соборі. “Ми переконані в тому, що найкраще місце для врегулювання важливих суперечок сьогодні, як і в давні часи, є сам Собор. Вкотре відкладення Собору означатиме зречення життя за принципами соборності на глобальному рівні”, – пишуть вони у листі-зверненні до очільників Православної церкви. – “…Ніхто не може очікувати, що Собор протягом десяти днів врегулює всі важливі питання і залікує всі юрисдикційні суперечки. Але ми сподіваємося, що цей Собор стане початком процесу оздоровлення і що він буде вступом в нову еру глобальної соборності і єдності. Невелика меншість, яка хотіла б поставити під загрозу роботу Собору через його відкладання, не повинна залякати переважну більшість православних лідерів, які хочуть виконати зобов’язання провести Собор на свято П’ятидесятниці цього року. В минулому столітті Православна церква принесла своє свідчення світу через багату богословську спадщину і кров новомучеників. Святий і Великий собор є можливістю розпочати нову фазу православного свідчення. У міру того, як очі всього світу звернені на Православну церкву, ми благаємо всіх наших лідерів почути заклик Духа до соборної єдності”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.2267 / 4.07MB / SQL:{query_count}