Для всіх існує один Закон Божий!

Блаженніший Любомир Гузар – про аборти, гомосексуальні стосунки і виховання дітей на прикладі своєї родини

Архиєпископ-емерит у ефірі “Живе радіо. Воскресіння” наголосив на тому, що справа абортів – не нова. В останній час їх кількість значно зросла. Згідно з українською статистикою, аборти вже вимірюються не в тисячах, а в мільйонах! Проблема в тому, що діється навколо. Існує бажання догодити собі. А ще життя ненародженої дитини легковажно трактується так, ніби його немає, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.  
Проте від самого запліднення плід є людиною. Життя цієї людини є беззахисним, бо жінка нехтує своє покликання бути матір’ю. Шкода, що ми докотилися до того, що ще Митрополит Андрей називав “біла смерть”. Якби люди усвідомили, яке вони чинять велике лихо, заперечуючи таким чином гідність людини!
Далі Блаженніший розмірковував про гомосексуальні стосунки: “Ми повинні визнати, що такі люди є, і з Божого допусту вони можуть мати таке статеве направлення. Гадаю, для цих осіб питання їхньої статевості є болючим. Тож ми повинні мати велике співчуття до них. Бо це направду бідні люди”, – вважає він. Владика наголосив на тому, що такі люди прагнуть переконати світ у тому, що десять Заповідей Божих їм необов’язково виконувати. “Вони прагнуть, аби ми їх розуміли як вибраних осіб. Тож з огляду на це їм немовби потрібно давати більше свободи, аніж іншим”.
Однак такий підхід є помилковий. Бо для всіх існує один і той же закон – десять Заповідей Божих. “У цьому питанні не розходиться про особливі права. Комусь вигідно створювати таку конф­ліктну ситуацію”, – вів далі Любомир Гузар.
А ще запропонував застановитися над питанням виховання дітей на своєму прикладі: “Моя сім’я була дуже побожна. Ми молилися, а в святкові дні та в неділю відвідували храм і святкували. Крім того, що тато й мама мої були дуже побожними, такими були й дві мої бабусі. Мій вуйко, брат матері, в недільні дні, коли я був малий, брав мене “на прохід”: ми ходили по храмах міста. Цей релігійний елемент був виразний в родині”. Зі слів Блаженнішого Любомира, був виразний українсько-патріотичний елемент: “Коли я мав десять років, то моя родина покинула Україну. Ми були в Австрії, а потім у США. Наші батьки старалися нам закарбувати, щоби ми всюди використовували українську мову. Я мав сто книг дитячої літератури, які ми разом перечитували. Ми вивчали колядки, церковні пісні. Вважаю, такий патріотичний підхід моїх батьків мені поміг”.
До слова, думку владики Любомира щодо гріха аборту підтримав і теперішній глава УГКЦ Святослав Шевчук, перебуваючи на Європейській площі в Києві під час завершення Міжконфесійної ходи на захист прав сім’ї та дітей, організованої Все­українською радою Церков та релігійних організацій.
“Ми прагнемо урочисто заявити про гідність української сім’ї, про гідність і права дітей України. Будь-які намагання прирівняти до подружнього зв’язку між чоловіком і жінкою інші види співжиття є дискримінацією сім’ї. Той, хто піднімає руку на ненароджених дітей, вбиває майбутнє України і нашого народу!” – наголосив Блаженніший Святослав.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9077 / 4.08MB / SQL:{query_count}