Просимо прощення, що не змогли вберегти їх!

Під аркою Дружби народів у Києві відбулася спільна молитва мусульман з нагоди Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії

фото: risu.org.ua
Під час молитви представники різних діаспор, а також небайдужі громадяни згадали всіх дітей, які постраждали від збройних конфліктів у світі, зокрема й в Україні, повідом­ляє risu.org.ua.
“Відповідальність за страждання дітей завжди лежить на дорослих, – заявив у своєму виступі муфтій Духов­ного управління мусульман України “Умма” Саїд Ісмагілов. – Діти, які не змогли захистити себе від насилля, – це наша провина, горе та гріх. Ми молимось за те, щоб люди припинили кровопролиття, щоб щоденно дбали про дітей. Молоде покоління – це немов докір нам, тому що ми не змогли захистити їхнє щасливе дитинство”.
А керівник жіночої ГО “Марьям” Сюзанна Іслямова наголосила, що ця молитва приурочена й до Дня захисту дітей. Вона вважає, що під час терактів та кровопролиття треба звертати особливу увагу на дітей, які залишаються без батьків, житла, їжі та води. 
Її думку підтримала директор гімназії “Наше майбутнє” Віра Фриндак, додавши, що кількість невинних жертв у світі лише зростає: “Більш ніж 230 мільйонів дітей постраждали від воєн у світі, з них понад 500 тисяч дітей із Донбасу, про що свідчать дані ООН. Наша молитва за них звучить за два дні до початку священного місяця Рамадану – часу посту та милосердя для кожного мусульманина. І тому ми закликаємо завзято молитись за звільнення України, встановлення миру та безпеку для кожної дитини у різних куточках світу”, – сказала вона.
Треба сказати, що до молитви на площі долучились не лише представники ДУМУ “Умма”, а й діаспори з Африки та арабських країн, кримські татари та громадяни Пакистану. Вони хотіли молитовно вшанувати пам’ять усіх загиблих та постраждалих від війни дітей, особливо тих, які стали жертвами конфліктів в Україні, Сирії та Палестині.
Від представників кримської діаспори виступив Айдер Рустамов, голова Комітету духовних цінностей кримських татар. “Сьогодні ми просимо проявити співчуття та солідарність з постраждалими та загиблими, – зазначив він. – Не забуваймо, що діти страждають і в Криму, де особливо утискають практикуючих мусульман. Всі чоловіки, яких катували, викрадали, які “зникали”, – за їхніми плечима лишились діти… Це крик душі, прохання про всі можливі дії, аби зупинити це насилля на півострові”. (До речі, Айдер Рустамов був здивований піснями і танцями на Європейській площі, оскільки вважає цей день жалобним, днем пам’яті про невинно загиблих дітей).
Окрім спільної молитви, всі присутні просили прощення у Бога за те, що не змогли вберегти дітей, забезпечити їм мирне та безтурботне дитинство. Наприкінці заходу діти з різних країн стали в центр площі, тримаючи прапори України та Сирії. Разом із дорослими вони виконали Державний гімн України та привітали всіх мусульман із прийдешнім Рамаданом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8312 / 4.09MB / SQL:{query_count}