Канікули з радістю та користю

“Пошта” дізналася, де школярі Львова зможуть розважитися і відпочити під час літніх вакацій

Літні канікули – неабияка радість для школярів, адже цілий навчальний рік вони вранці збиралися до школи, сиділи на уроках, потім робили домашнє завдання і, на їхню думку, майже не мали часу на розваги. Зате тепер вільного часу в них буде удосталь, який можна використати на хобі, прогулянки, екскурсії, мандрівки. Дехто поїде з батьками на море, дехто підкорюватиме у літніх таборах гірські вершини, дехто відпочиватиме в бабусі й дідуся у селі. Але й ті, що залишаться в місті, не нудьгуватимуть.

Заняття і гуртки при УДЮМК

У кожному районі міста діють дитячо-юнацькі та молодіжні клуби. В них працюють гуртки та секції пізнавального, творчого і спортивного спрямування, заняття в яких безкоштовні! Саме тому вони є доступними для багатьох юних львів’ян, зокрема для дітей із соціально незахищених сімей. 
Дитячо-юнацькі та молодіжні клуби пропонують спортивні (настільний теніс, важка атлетика, футбол, танці, спортивне орієнтування), творчі (образотворче, декоративно-ужиткове мистецтво), туристично-краєзнавчі, театральні, музичні та хорові заняття, а також гуртки іноземних мов.
Працюватимуть УДЮМКи впродовж червня – липня, інформує управління освіти Львівської міськради:
Личаківський район – “Арт-хобі+ти” (вул. Коциловського, 16);
Галицький район – “Смарт” (вул. І. Франка, 54);
Сихівський район – біля кінотеатру “Прометей” відбуватимуться спортивні ігри, змагання; на вулиці Трильовського, 17, а також на вулиці Червоної Калини, 61 (“Смайлик”).
Франківський район – денна школа олійних фарб “Берегиня” (вул. Граб’янки, 13); на вулиці Володимира Великого, 11 – спортивні ігри у рамках проекту “Калинове намисто”.
Шевченківський район – відкриття мистецької школи на вул. Замарстинівській, 71.
Залізничний район – “Літо з Родинним” (вул. С. Петлюри, 37); “Арт-літо” (вул. Комарова, 3), а також екскурсії та майстер-класи від дитячо-юнацького клубу “Помаранч” (вул. Озаркевича, 6).

Канікули з Богом

Впродовж літа при парафіях Української греко-католицької церкви діятимуть літні табори для дітей, під час яких вони зможуть весело та з користю провести час, дізнатися багато цікавого про навколишній світ, Творця та духовні цінності, інформує velychlviv.com. Крім того, парафії Львівської архидієцезії Римо-католицької церкви в Україні та Український католицький університет планують виїзні табори для маленьких львів’ян.

Дитячі табори при храмах

Франківський район
* Храм Вознесіння ГНІХ (вул. Володимира Великого, 10-а). 15 – 21 червня. Продовження: липень, серпень (по одному тижню). Контактна особа: отець Володимир Фарат  (067-353-88-53).
* Храм Володимира і Ольги (вул. Симоненка, 5-а). Початок липня (два тижні). Контактна особа: отець Богдан Чабан (067-374-98-03).
Личаківський район
* Храм Покрову Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175). З 6 по 19 липня. Контактна особа: отець Андрій Боднар (096-512-02-93).
Галицький район
* Український католицький університет (вул. Свєнціцького, 17). 13 – 19 липня – виїзний табір у с. Стрілки (Старосамбірський район Львівської області). 24 – 31 липня – виїзний табір у Яремчому (Івано-Франківська область). Запис до 10 липня. Контактна особа: Назар Дуда (275-58-90).
Сихівський район
* Храм Різдва Пресвятої Богородиці (просп. Червоної Калини, 70). 20 липня – 2 серпня. Контактна особа: отець Орест Фредина.
* Храм Зіслання Святого Духа (вул. Трильовського, 9-а). З 26 липня. Контактна особа: отець Василь Мирош.
Залізничний район
* Храм Положення пояса Пресвятої Богородиці (вул. Головатого 7-а). 22 – 28 червня. Контактна особа: отець Іван Ковалець.
* Храм Воскресіння ГНІХ (вул. Городоцька, 319-а). З 1 липня (табір працюватиме у чотири зміни по 10 днів). Запрошують дітей віком від 10 років. Контактна особа: отець Сергій Швагла.
* Храм Вознесіння ГНІХ (вул. Широка, 81-а). 20 липня – 1 серпня – “Веселі канікули”. Контактна особа: отець Олексій Васьків.
Шевченківський район
* Храм святого Великомученика Йосафата (вул. Замарстинівська, 134). 29 червня – 5 липня. Контактна особа: отець Роман Лагіш.
* Храм Пресвятого Серця Христового (вул. Диктова, 2-а). Інформація щодо дат уточнюється. Контактна особа: отець Зеновій Боднар.

Виїзні табори 
(від Львівської архидієцезії РКЦ)

* Парафія святого Йосифа Більчевського (Івано-Франківська обл., м. Яремче, вул. Підскельна, 18). Настоятель – отець Казимир Галімурка. Духовний супровід здійснюватимуть священики Яремчого. Контакти: еmail: kazikh@ukr.net.
* Парафія святого Зигмунда Гораздовського (Івано-Франківська обл., с. Яблуниця). Настоятель – отець Олександр Щербатий. Духовний супровід здійснюватимуть священики Яблуниці. Контакти: еmail: goodman-13@rambler.ru.
* Парафія Народження Пресвятої Діви Марії (Івано-Франківська обл., м. Долина, вул. Міцкевича, 8-б). Настоятель – отець Кшиштоф Панасовець. Духовний супровід здійснюватимуть священики Долини. Контакти: еmail: panasowiec@meta.ua. 
Контактна особа від Львівської архи­дієцезії РКЦ – отець Олександр Кусий.

Еколого-натуралістичний центр

Зі слів Ігоря Антаховича, директора Львівського еколого-натуралістичного центру, будуть три зміни навчально-оздоровчої експедиції, яка називається “Сколівські Бескиди”, для учнів міста, котрих цікавить глибше вивчення природи і практична допомога з цікавим природничим комплексом, оскільки цю експедицію проводять на території Національного парку “Сколівські Бескиди”. Перший заїзд екологічної експедиції – з 16 по 23 червня, другий – з 6 по 14 липня, третій – з 28 липня по 10 серпня. Вартість участі – 2 850 гривень. 
Аби записатися в табір, треба прийти на вулицю Кубанську, 12 або ж зателефонувати на номер 276-14-19.

Табори при школах

Це найдоступніший і найдешевший варіант відпочинку учнів. А ще це можливість цікаво провести час, не виїжджаючи з рідного міста. Цього року під час літніх канікул при міських школах відкриють 49 таборів для учнів, які функціонуватимуть у червні впродовж 14 днів. У кожному районі працюватимуть міжшкільні дитячі табори, тобто табори на базі певної школи, до яких можуть записатися діти з цілого району, і звичайні табори на базі однієї школи, де можуть бути задіяні учні лише тієї школи. Міжшкільних таборів у Галицькому буде три, у Залізничному – три, у Личаківському – п’ять, у Сихівському – сім, у Франківському – шість і в Шевченківському – шість. Вони розташовані у рекреаційних зонах, на території навчальних закладів є розвинені спортивні комплекси, зокрема у Шевченківському районі – гімназія “Престиж”, спеціалізована школа №81 ім. П.Сагайдачного. При виборі шкіл виключали ті, де відбувається ЗНО. 
“Цього року з місцевого бюджету виділили гроші на придбання канцтоварів, а от за гаряче харчування батькам доведеться заплатити. Школярі в таборах проводитимуть у середньому шість годин – з 9.00 до 15.00, тому обов’язкове дворазове харчування, вартість якого становитиме 25-30 гривень на день”, – каже Олена Кондрат, завідувач сектору національного виховання та охорони дитинства управління освіти Львівської міськради.
З її слів, у кожному районі буде функціонувати й англомовна школа для дітей 4 – 6 класів. Заявку на вступ можна завантажити на сайті управління освіти, заповнити і надіслати на електронну адресу керівника обраної школи. Вивчатимуть у таких школах чотири мови, дві з яких на вибір, але англійська обов’язкова.

Вчимося плавати!

З 1 червня у нашому місті стартує “Програма навчання плавання дітей у м. Львові 2016 року”. Цього року за підсумками проведеного тендера договір на реалізацію цієї програми уклали з басейном Палацу спорту ЛОО ФСТ “Динамо” (вул. Вітовського, 53). Вартість навчання – 40 гривень за  годину. Навчання за програмою передбачає 10 відвідувань басейну з професійним тренером. Скористатися програмою мають змогу діти відповідних категорій віком 9 – 15 років. 
На реалізацію програми в 2016 році у міському бюджеті передбачили 400 тис. гривень, тож навчитися плавати зможуть понад 1000 дітей.
“Дуже важливим є фізичний розвиток дітей. На жаль, не всі батьки мають можливість навчити плавання дітей у ранньому віці, оскільки це досить дорого. Тому місто вже укотре реалізовує програму навчання плавання дітей соціальних категорій. Нашим завдання є створення можливості для всіх львів’ян для занять фізичною культурою”, – пояснює Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР.
Для участі в програмі через районні відділи соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді треба подати заяву на ім’я директора ЛКП “Спортресурс” і пакет документів, які підтверджують приналежність дітей до відповідних категорій. 

Скористатися цією програмою на безкоштовній основі можуть:
* діти з малозабезпечених та багатодітних сімей;
* діти-сироти;
* діти, позбавлені батьківського піклування;
* діти-інваліди, які мають здатність до самообслуговування та не мають протипоказань;
* діти, які постраждали внаслідок Скнилівської трагедії;
* талановиті та обдаровані діти (*документи подаються через установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів);
* діти, батьки, яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
* діти учасників АТО.

По докладнішу інформацію варто звертатися у відділи соціальної роботи (за місцем проживання) Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за такими телефонами: Галицький відділ (вул. Ф. Ліста, 1, каб. 56) – 254-60-62; Залізничний відділ (вул. Виговського, 34, каб. 421) – 295-72-93; Личаківський відділ (вул. К. Левицького, 67, каб. 417) – тел. 254-62-61; Сихівський відділ (просп. Червоної Калини, 66, каб. 213) – тел. 254-64-56; Франківський відділ (вул. Генерала Чупринки, 85, каб. 200а) – тел. 237-13-36; Шевченківський відділ (вул. Липинського, 11, каб. 409) – 297-56-88.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.6066 / 4.18MB / SQL:{query_count}