Ставропігійські традиції – від давнини до сучасності

Ставропігійці відзначили 430-річчя освітньої та друкарської діяльності

У ДНЗ “Ставропігійське вище професійне училище м. Львова” 11 травня відбулося урочисте відкриття III Всеукраїнської творчої зустрічі педагогічних працівників з нагоди відзначення 430-ої річниці освітньої та друкарської діяльності навчального закладу.
До міста Лева приїхали колеги, з якими училище пов’язують давні професійні та дружні стосунки, представники Київського вищого професійного поліграфічного училища, Харківського поліграфічного центру професійно-технічної освіти, Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій м.  Дніпропетровська та Мелітопольського будівельного центру професійно-технічної освіти. Вони сердечно привітали колектив “Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова”  з визначною історичною датою. 
Історія навчального закладу сягає у глибину віків, її корінням є заснування першої в Україні школи, що діяла на громадські кошти при Львівському ставропігійському Успенському братстві. Це була перша організація, що опікувалася освітнім, культурним, громадським життям українців, а також провадила політичну боротьбу за права українського населення. Саме в цей період першого українського відродження 1586 року заснували братську школу. Тоді ж в історичній будівлі (сьогодні це – вул. Івана Федорова, 9) була заснована друкарня на основі верстатів Івана Федоровича, в якій обдаровані учні школи допомагали здійснювати друкарські процеси. 
Продовжуючи започатковані ставропігійські освітні та друкарські традиції, колектив сучасного навчального закладу з 1944 року в історичних стінах будівлі на вул. Івана Федорова, 9 у Львові до сьогодні забезпечує професійну підготовку фахівців для поліграфічної галузі. 
Вшановуючи кращі традиції історичних попередників, у цих стінах  2014 року відкрито Музей історії освітньої та друкарської діяльності ДНЗ “Ставропігійське вище професійне училище м. Львова”, у якому представлені архівні документи, матеріали, зразки поліграфічного обладнання та устаткування, зібрані педагогічним колективом навчального закладу.
У день ювілею історичної спадщини освітяни згадували усі етапи становлення та розвитку сучасного поліграфічного виробництва. Змінювалися часи і державні устрої, а фахові традиції зберігалися. Пройшовши шлях неодноразових перетворень і перейменувань, сьогодні ДНЗ “Ставропігійське вище професійне училище м. Львова” є багатопрофільним навчальним закладом професійно-технічної освіти. В училищі готують кваліфікованих робітників для поліграфічної галузі, будівництва, транспорту, сфери послуг і громадського харчування.
Запорукою успішної діяльності училища є натхненна творча робота педагогічного колективу. Тож недарма на урочистостях на честь визначної дати вшанували викладачів, майстрів виробничого навчання, ветеранів училища. Їх самовіддану працю відзначили подяками, почесними грамотами, подарунками. Багато теплих слів та нагород заслужила директор училища Ірина Бурак, котра очолює навчальний заклад з 2003 року. Саме з її ініціативи училищу присвоєно історичну назву – Ставропігійське. За ідеєю Ірини Бурак в училищі створений музей історії освітньої та друкарської діяльності. “Ми зберігаємо славетні традиції, шануємо минуле та водночас дбаємо про майбутнє, впроваджуємо сучасні освітні технології, – каже вона. – Училище постійно розвивається, вводяться нові актуальні професії”. 
Під час навчання у “Ставропігійському вищому професійному училищі м. Львова” учні одержують якісні теоретичні знання та засвоюють усі тонкощі професій у поєднанні з практичною підготовкою. За ініціативи директора навчального закладу постійно розвивається соціальне партнерство. Зокрема з 2014 року в училищі діє навчально-практичний центр, в якому учні, майстри виробничого навчання закладів професійно-технічної освіти будівельного профілю, виконроби і фахівці-практики вчаться працювати з опоряджувальними матеріалами ТМ Sniezka. 
Мрії та прагнення директора училища втілюються у життя – 12 травня в історичній будівлі по вул. Івана Федорова, 9  урочисто відкрили перший в Україні навчально-практичний центр поліграфічного виробництва з використання обладнання Xerox.  “Компанія ТОВ “Xerox (Україна) ЛТД”, що діє в Україні з 1990 року, пропонує обладнання для різних сфер діяльності, – розповідає керівник відділу прямих продажів Ігор Холод. – Це цифровий друк високої якості, керування документами, оцифрування, створення електронних бібліотек, архівів для зберігання рідкісних книг, управління офісними інфраструктурами друку тощо. Сфера освіти є одним з важливих напрямків діяльності компанії. Зокрема відкриття цього навчально-практичного центру розширить можливості училища щодо вивчення сучасного технологічного процесу поліграфічного виробництва, застосування популярних  крос-медійних маркетингових комунікацій тощо”.
Колектив “Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова” привітали з визначними подіями та висловили подяку за багаторічну освітню роботу та вагомий внесок у розвиток нашого краю: директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук, начальник відділу професійно-технічної освіти ЛОДА Роман Вороняк, заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Наталія Рибак, начальник відділу освіти Галицького району УО ДГП ЛМР Леся Васюта, голова Львівської обласної організації профспілки працівників культури України Михайло Підгурський, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Олександр Кобзарев та інші почесні гості.
Отже, духовні зерна, розсіяні Іваном Федоровичем на Галицькій землі, і сьогодні проростають добрим врожаєм на сучасній освітянській ниві.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7948 / 4.4MB / SQL:{query_count}