Які зміни чекають на освіту-2016?

Міністр Лілія Гриневич представила громадськості пріоритети діяльності Міносвіти на цей рік

фото: pedpresa.ua
Дерегуляція і дебюрократизація системи управління освітою у питаннях ліцензування й акредитації вищих, середніх та дошкільних навчальних закладів – серед пріоритетів Міністерства освіти на 2016 рік, які озвучила міністр Лілія Гриневич під час зустрічі з представниками інститутів громадянського суспільства, членами Громадської ради при МОН та експертами. 
Зокрема урядовець наголосила на нагальній потребі спрощення ліцензування дошкільних навчальних закладів: “Сьогодні маємо кризу у системі дошкілля – черги до дошкільних установ і водночас – надзвичайно забюрократизована процедура відкриття приватних навчальних закладів”. З її слів, досягнуто погодження з усіма міністерствами нових санітарно-епідеміологічних умов для дошкільних та середніх навчальних закладів, що сприятиме зняттю частини бюрократичних вимог для відкриття приватних дошкільних навчальних закладів. 
Зі слів Гриневич, до 1 ве­ресня будуть переглянуті навчальні програми початкової школи, а також 9-го класу, для якого у наступному році мають друкуватися підручники, інформує Урядовий портал. Також у МОН триває робота над розробкою нового алгоритму створення та закупівлі шкільних підручників.
Модернізація профе­сійно-технічної освіти – один із пріоритетів діяльності МОН у 2016 р. Професійно-технічні навчальні заклади планують перевести на обласний рівень управління, а також міст обласного значення. Лілія Гриневич повідомила, що у пропозиціях до нового проекту закону “Про професійну освіту” передбачається фінансування професійно-технічної освіти з кількох джерел. Зокрема, субвенція на здобуття загальної середньої освіти, держзамовлення на гостродефіцитні спеціальності національного значення, а також регіональне замовлення, спрямоване на задоволення потреб регіонального ринку праці. Також розглядають джерело галузевого замовлення, що може здійснюватися міністерствами, інституціями або приватним бізнесом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6752 / 4.07MB / SQL:{query_count}