Наш вектор – європейська якість освіти

Марія Євгенівна Кіска, директор Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг, – про пріоритети та шляхи розвитку професійної освіти

– Ваш навчальний заклад неодноразово представляв ПТО Львівщини за кордоном. Яка головна мета участі в таких освітніх подіях?
– Передусім це обмін досвідом та інтеграція професійних шкіл одного і того ж освітнього профілю. Водночас встановлення нових контактів завжди розширює наші горизонти. 
Зокрема, наше училище нещодавно брало участь в освітній виставці “Фестиваль змагань у Малопольщі 2016”. Це потужний освітній захід, у якому традиційно беруть участь представники професійних навчальних закладів з різних країн: Франції, Німеччини, Словаччини, Угорщини, України. Ми представляли Львівську область у туристично-гастрономічній сфері та перукарському мистецтві. Виставка є популярною, її щороку відвідує понад 15 тисяч осіб. Ми зауважили, що професійна освіта в інших країнах підтримується на державному рівні, а ця виставка та аналогічні проекти фінансуються за участі Євросоюзу.
 Втім наша делегація гідно представляла професійно-технічну освіту України на міжнародному рівні. 
– Це почесна місія. А чому обрали саме Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг?
– Передусім завдяки нашій орієнтації на європейську якість освіти. Училище постійно підтримує спів­працю з професійними навчальними закладами аналогічного профілю різних країн, у тому числі Малопольського регіону (Польща). Зокрема, нашими партнерами є Малопольська школа гостинності імені Тітуса Чалубінського у місті Мишленіце. Саме там 15 квітня проходив III етап конкурсу “Смак гостинності 2016”, у якому ми презентували кулінарні традиції нашого краю та фахові навички. Досягнення учнів та педагогічного колективу були відзначені почесними грамотами та цінними подарунками.
Ми розвиваємо міжнародні стосунки з партнерами. Зокрема, позитивним результатом зустрічей у Малопольському воєводстві стала домовленість про співпрацю з трьома навчальними закладами.
Плідними також є зустрічі у форматі проекту “Транскордонний центр підтримки ринку праці”, що реалізується за участі Європейської комісії за Програмою транскордонного співробітництва  Польща – Білорусь – Україна.
Втім училище співпрацює з освітніми установами не лише у Польщі, а й у Німеччині, Італії.

– Ви традиційно підтвердили високий статус училища. Завдяки чому навчальний заклад має таку гарну репутацію?
– Головними засадами успіху є збереження та розвиток славетних традицій крамарування та кухарства нашого регіону, поєднання багаторічного досвіду діяльності із сучасними освітніми технологіями. Наш навчальний заклад заснували у 1944-ому як Торгово-кулінарну школу, згодом неодноразово реорганізовували, але незмінним залишається профіль – підготовка фахівців для сфери торгівлі, ресторанного господарства, надання послуг населенню.
Практично всі спеціальності, яких ми навчаємо у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг, є популярними. Кухарі, кондитери, офіціанти, бармени завше потрібні у закладах громадського харчування, якими славиться наше місто. Торгівля на Львівщині має історичне коріння та постійно розвивається, тож потребує кваліфікованих продавців продовольчих та непродовольчих товарів, фахівців з реєстрації бухгалтерських даних, касирів торговельних залів. Віднедавна ми навчаємо молодь також професії агента з постачання. Завжди популярними є “майстри краси”: перукарі-модельєри, візажисти, манікюрники, педикюрники. У нас також є змога опанувати фах флориста. Спеціальність касир у банку є актуальною у фінансовій сфері. Місто Лева стає дедалі популярнішим для відвідин, тож потрібні агенти з організації туризму. Ми постійно вводимо нові сучасні професії.
Статус вищого професійного училища дозволяє нам готувати фахівців вищої робітничої кваліфікації, зокрема майстрів ресторанного обслуговування, фахівців для виробництва харчової продукції, а це – майбутні організатори виробничих процесів. 
Ми постійно вдосконалюємо навчальний процес. На базі училища проводяться профорієнтаційні заходи, майстер-класи, семінари.  Зокрема, 9-10 квітня у навчальному закладі за участі представників Спілки перукарів Польщі відбувся семінар-практикум на тему: “Креативне фарбування на основі продукції Alfopart Italy”, який проводила майстер міжнародного класу Ірина Стегура.
– Ваші сучасні освітні технології дають вагомі результати. Роботодавці охоче запрошують випускників навчального закладу на роботу?
– Випускники Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг постійно мають попит на ринку праці, тому що фаховість високо цінується. У нашому навчальному закладі учні опановують базові теоретичні знання та набувають ґрунтовних практичних навичок. Ми навчаємо молодь все вміти добре зробити своїми руками. А головне – ми виховуємо гідних людей, професіоналів, які люблять свою справу. 
– А дорослі люди теж можуть навчатися в училищі?
– Звичайно. Ми навчаємо актуальних професій громадян, які тимчасово не працюють, за скеруванням Львівського обласного центру зай­нятості людей. Проводимо курсове навчання, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників. Долучилися до програми “Навчання впродовж життя”.
– Ваші побажання краянам напередодні найбільшого християнського свята Воскресіння Христового?
– Миру та спокою в родинах та в нашій країні. Божої благодаті у душі. Чистого серця, ясного розуму. Щастя, здоров’я, добробуту. Хай дзвони Великодня принесуть у вашу оселю радість, віру, надію, любов!
До Дня матері я бажаю, щоби наші діти не знали слова “війна”, щоб вони були щасливими та  успішно реалізували свої здібності. 
Розмовляла Ірина Бабкіна

Запрошуємо випускників
9 – 11 класів на навчання
до державного професійно-технічного
навчального закладу –
Львівського вищого професійного
училища торгівлі та сфери послуг. 
Для вступу не потрібен сертифікат ЗНО.
Учні забезпечуються стипендією. 
Адреса: 79008, м. Львів, вул. Лесі Українки, 26.
Тел.: (032) 242-31-29, 252-01-89, 235-89-51.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.8460 / 4.41MB / SQL:{query_count}