Тут стіни допомагають малечі одужувати!

Проект “Розфарбуй лікарню!” суттєво змінив дитячу лікарню ОХМАТДИТ. Охочих розмальовувати стіни закладу стає більше – додалися Волинь і Буковина

фото: Олег Огородник (8)
У Львові торік стартував безпрецедентний проект – волонтери разом iз художниками вирішили “додати кольору” в життя маленьких пацієнтів львівських лікарень, розфарбовуючи стіни дитячих відділень. У рамках проекту “Розфарбуй лікарню!” волонтери розпочали розмальовувати стіни дитячих медзакладів – в ОХМАТДИТі і міській дитячій лікарні, що на вулиці П. Орлика. Зроблено вже дуже багато!
В ОХМАТДИТі працюють і учасники художніх шкіл, і маленькі пацієнти, і навіть студенти-медики
Стін вистачить усім – аби було бажання малювати! Таке враження складається, коли спостерігаєш за волонтерами і художниками благодійної ініціативи “Розфарбуй лікарню!”. Справа у тому, що відділення за відділенням, стіна за стіною буквально проростають пейзажами і казковими героями.
Днями благодійна ініціатива “Розфарбуй лікарню” перемогла в регіональному конкурсі “Благодійна Львівщина – 2015” Національного конкурсу “Благодійна Україна” у номінації “Благодійна акція (проект, програма) року”! Два проекти, ініціатором яких була Ірина Снітинська (другим став благодійний аукціон “Купи зустріч – допоможи Україні”), отримали почесну відзнаку. 
Усього кілька місяців тому ОХМАТДИТ зголосився до проекту, а сьогодні вже є кілька відділень після “апгрейду”: стіни розмальовували різні художники, тож маємо справжню галерею стилів. Ба більше, ініціатива “Розфарбуй лікарню!” набрала неймовірних обертів! Зі стаціонару лікарні художники і волонтери переключилися на поліклініку ОХМАТДИТу. 
“У поліклініці працюють художники Зірка Савка і Роман Хрущ. У них дуже оригінальний задум: вони почали розмальовувати стіни як одне велике повноцінне дерево на всі поверхи. Дерево розгалужується на кожному поверсі, на його гілках живуть дивовижні пташки і звірі, а з поверха на поверх воно “проростає” новими цікавими сюжетами”, – розповідає “Пошті” ініціатор проекту, тренер із ораторської майстерності, спілкування і публічного виступу Ірина Снітинська. 
За роботою художників стежать і маленькі пацієнти ОХМАТДИТу, і самі лікарі. Часом навіть втручаються у роботу. “Почали роботу на першому поверсі. Скоро наше дерево матиме стовбур. Два попередні вже майже готові. Як завжди дітки тішать своїми усмішками. Дуже раді, коли заходять у коридор”, – зізнається художниця Зоряна Савка, автор дивовижного дерева на стінах поліклініки ОХМАТДИТу. Як уже неодноразово писала “Пошта”, художники, які працюють у лікарнях, в один голос незалежно одне від одного зізнаються, що радість від праці вони відчувають, коли їх роботу оцінюють саме діти – ті, заради кого триває ініціатива “Розфарбуй лікарню”. 
Спільні справи таки значно продуктивніші, ніж індивідуалізм, а сто друзів краще, ніж сто фунтів
А всі умови для творчості в ОХМАТДИТі ефективно забезпечує координатор ініціативи, невролог ОХМАТДИТу Мар’яна Возниця (на фото), яка буквально днює і ночує в лікарні. 
“На ранок підтвердили, що їдуть певні речі для лікарні, які ввечері треба зустріти. Не скажу, що моя дитина від цього надто закайфувала (бо мама нарешті вдома, але знову її десь несе), та заманила її обіцянкою про той “Макдрайв”, де дають те, про що вголос не говорять, а також тим, що вона ж іще настінного та наддверного розпису не бачила! Так-от, діти мистецької школи домалювали двері і вчергове ввели мене в комплекси, що я нічого не вмію в житті, велика машина привезла гарні речі, а хлопці (усі – танцюристи з “Юності”) допомогли їх принести з пункту А в пункт Б. Спільні справи таки значно продуктивніші, ніж індивідуалізм, а сто друзів краще, ніж сто фунтів. Найголовніше – КЗ ЛОР Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ така гарна ввечері, що можна кіно знімати”, – пише Мар’яна Возниця на своїй сторінці у Facebook. 
Всі умови для творчості в ОХМАТДИТі ефективно забезпечує координатор ініціативи, невролог Мар’яна Возниця
Так, в ОХМАТДИТі працюють і учасники художніх шкіл, і маленькі пацієнти, і навіть студенти-медики. Студенти Львівської академії мистецтв і коледжу ім. І. Труша працюють над стінописами в поліклініці, а студенти-медики поширили на сайті медуніверситету запис із запрошенням охочих взяти участь у розмальовуванні. Майбутніх лікарів набралося кілька десятків, тож кожного дня різні люди приходять і малюють.
У міській дитячій клінічній лікарні, що на вулиці П. Орлика, уже два відділення, ще три на черзі. Їх наразі готують до розмальовування. “До ініціативи долучаються не лише великі лікарні. Нещодавно додалося дитяче поліклінічне відділення 4-ої міської клінічної лікарні, що на вулиці Парковій, 1. Там маємо вже перший розмальований кабінет”, – розповідає Ірина Снітинська.
  

Чим і як можна допомогти художникам-волонтерам

Найбільше вони потребують коштів і матеріалів! Якщо маєте змогу допомогти в підготовці стін до розмальовування – зголошуйтеся. Також можна писати, якщо бажаєте малювати, придбати чи просто подарувати картини, інші речі для оздоблення стін дитячих палат.
Переказ коштів можна здійснити через онлайн-сервіс ПриватБанку: https://blago.privatbank.ua/rozfarbuy-likarnyu. Інші варіанти переказу коштів тут: https://goo.gl/1CFhLB.
Якщо бажаєте, аби й у вашій лікарні розфарбували стіни, необхідно обрати серед працівників лікаря-координатора, який комунікуватиме з нами і координуватиме всі питання на місці, та повідомити на сторінку ініціативи у Facebook. Ініціатива безстрокова і завершиться тоді, коли розфарбують стіни всіх лікарень Львова або ж припиняться запити на розфарбовування. Щоби взяти участь, потрібно заповнити анкету і чекати повідомлення чи дзвінка від координаторів акції. 
* Якщо ви – художник: http://goo.gl/forms/liJFxS4UAe
* Якщо маєте намір розмальовувати: http://goo.gl/forms/rZRCNXCYsY.
Розфарбовування лікарняних стін відбувається у час і спосіб, зручний пацієнтам та персоналу відділення. Тому в частині відділень працюють лише художники без залучення волонтерів. Якщо ви зголосилися малювати, ми обов’язково вас покличемо, але дещо пізніше. Стежте за оголошеннями на сторінці!”, пишуть координатори благодійної ініціативи “Розфарбуй лікарню!” у Facebook.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.0385 / 4.14MB / SQL:{query_count}