Народ страждає, Ваша Святосте!

Єпископи УГКЦ розповіли, про що говорили з Папою Франциском

Після зустрічі зі Вселенським Архиєреєм члени Постійного синоду УГКЦ оприлюднили звернення, в якому докладно пояснили українцям те, що спонукало їх зустрітися з понтифіком, про що йшлося на цій зустрічі і чого вони та Україна очікують від Ватикану і особисто від Папи Франциска, повідомляє РІСУ.
Перше, на що акцентували увагу Єпископа Риму владики УГКЦ, це на гібридній війні, яка вже два роки триває в Україні  і, зі слів єрархів, є розгнузданим злом, радикальним порушенням Божої волі, несе руїну і соціальне каліцтво, глибокий моральний занепад та невимовні людські страждання. 
Єпископи звернулися до Святішого Отця і світу з проханням допомогти припинити цю війну та полегшити гуманітарну кризу, спричинену російською агресією проти України: “Україна переживає гуманітарну кризу, яка постійно зростає, – найбільшу кризу в Європі після Другої світової війни. Наслідком двох років гібридної війни стало те, що сотні тисяч пережили глибокий травматичний шок, котрого позбуватимуться довгі десятиліття”.  
Члени Постійного синоду УГКЦ наголосили, що український народ доводить свою відданість європейським цінностям гідності людини та верховенства права, а тепер – крок за Європою: “Зараз час Європі зрозуміти: якщо вона не обстоюватиме ті цінності в Україні, то вони опиняться під загрозою на всьому континенті. Зараз час підтвердити, що народи Європи та різні релігійні спільноти вміють захищати і цінувати найдорожче, час побачити, чи свободу і добробут, якими насолоджуються західні країни, можна розділити повніше з багатостраждальним народом… Народ страждає, Ваша Святосте, і чекає Ваших обіймів, активної підтримки католицької спільноти та людей доброї волі”. 
Зі слів єрархів, Папа Франциск дав чітко зрозуміти, що діятиме. Важливо також і те, що з приводу сумної річниці Львівського псевдособору Святіший Отець щиросердно наголосив на вірності та героїчному свідченні поколінь греко-католиків і підготував Пастирське послання стосовно подій березня 1946 року, запевнивши, що ніхто не вирішуватиме екуменічні питання ціною Східної Католицької Церкви.
“Ми сподіваємося, що Його Святість ініціює та підтримає нові кроки, щоб помогти полегшити страждання мільйонів українців, що він говоритиме від їх імені та сприятиме міжнародній підтримці... Досить страждань! Їх можна запобігти. Їх можна зцілити. Зробімо Рік милосердя реальністю для українців!” – наголошують єпископи.

Послання Папи Франциска до Блаженнішого Святослава, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького

Як віруючі, ми шукаємо захисту під покровом “крил” Господа Бога, тому що ми дійсно є носіями божественної благодаті, але є ними, немов глиняний посуд. Деколи наш людський стан стає ще вразливішим через тяжкі історичні обставини, якими позначене життя Божого люду, спільноти, яку Господь наш Ісус Христос здобув своєю Кров’ю. Українська Греко-католицька церква цими днями спогадує сумні події березня 1946 року. Сімдесят років тому ідеологічний та політичний контекст, як також ідеї, ворожі самому ж таки існуванню вашої Церкви, призвели до організації псевдособору у Львові, спричинивши десятиліття страждань пастирів і вірних. Спогадуючи ці події, з глибокою вдячністю схиляємо голову перед тими, які ціною випробувань, а навіть і мучеництва, протягом цього періоду засвідчили віру, живучи нею з посвятою своїй Церкві та непохитною єдністю з Наступником святого Петра. Одночасно очима, просвітленими тією самою вірою, споглядаємо на Господа Ісуса Христа, покладаючи на Нього, а не на людську справедливість кожну нашу надію. Саме Він є істинним джерелом нашої віри в теперішнє і майбутнє, адже ми впевнені в тому, що покликані звіщати Євангеліє також і серед будь-яких страждань та труднощів. “Та й хто вам заподіє лихо, коли ви стали ревнителями добра? Бо коли і страждаєте за справедливість – ви щасливі! (…) Господа Христа святіть у ваших серцях, завжди готові дати відповідь кожному, хто у вас вимагає звіт про вашу надію, однак із скромністю та пошаною”. 
Повторюючи ці слова за святим апостолом Петром, висловлюю свою глибоку вдячність за вашу вірність і заохочую вас ставати невтомними свідками цієї надії, яка просвітлює наше життя та життя всіх братів і сестер навколо нас. Ще раз висловлюю свою солідарність з пастирями та вірними в усьому тому, що вони чинять у цей складний час, позначений випробуваннями війни, аби полегшити страждання населення та шукати шляхи миру для дорогої української землі.
Наша відвага і наша радість – у Господі. Саме Його прошу через заступництво Пречистої Діви Марії та мучеників вашої Церкви, щоби Боже утішення осяяло обличчя ваших громад в Україні та в інших частинах світу. Одночасно від щирого серця уділяю вам, єпископам, священикам, монашеству та вірним Української греко-католицької церкви особливе апостольське благословення як знак моєї постійної любові і пам’яті про вас.
Блаженніший Святослав доручає всім душпастирям УГКЦ у неділю, 13 березня 2016 року, прочитати це послання після кожної Божественної літургії, повідомляє news.ugcc.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8516 / 4.1MB / SQL:{query_count}