Скарби княжої церкви

В Музеї історії релігії відкрили унікальну виставку пам’яток найдавнішого храму Львова

фото: Валентина Євтушок
На виставці “Скарби княжої церкви св. Миколая у Львові”, яку відкрили у виставковій залі Музею історії релігії (пл. Музейна, 1), представлені пам’ятки церковного начиння, богослужбової літератури, нотних записів княжого храму святого Миколая, а також нещодавні знахідки – дві скульптури ангелів із вівтаря в стилі рококо чи іконостаса другої половини XVIII століття, які виявили під дахом дзвіниці. Крім того, відвідувачі виставки матимуть змогу побачити іконопис найдавнішої відомої на сьогодні хоругви з міського храму (1760 р.). На одному її боці – унікальний образ святителя Миколая, що, найімовірніше, є копією давньої намісної ікони, оригінал якої не зберігся до нашого часу, повідомляє velychlviv.com.
Участь у заході взяли представники різних конфесій Львова, зокрема владика Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ, владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, а також священики Римо-католицької та Вір­менської Церков, представники міської влади і мистецьких кіл Львова, учасники бойових дій на сході України.
Виставку організували в рамках реалізації мистецького проекту народного художника України Мирослава Отковича “Нація, історія, культура” за спільної ініціативи церкви святого Миколая,  громадської організації “Мистецький фонд імені Короля Данила”, Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Львівського музею історії релігії за підтримки Львівської міськради.
“Якщо ми робимо дотик до скарбів, ми торкаємося багатого минулого”, – зазначив владика Димитрій, а митрополит Ігор додав: “Творів не так багато, але вони несуть глибокий дух. Мистецтво нас змінює. Дай Бог, щоби львів’яни зростали духовно. Те, що тут зібралися представники  різних Церков, – це знак”. 
Ведучий заходу, Мирослав Откович, розповів легенду про князя Данила, історію назви міста та культурну діяльність Лева Даниловича. “Найбільше, що ми маємо, – це духовні скарби”, – зазначив відомий художник.
Експозиція триватиме до 12 березня. Після її завершення всі відновлені пам’ятки будуть повернуті до інтер’єру храму, для якого й були створені.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.2559 / 4.07MB / SQL:{query_count}