Понтифік завжди захищає скривджених

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав пояснив, чого варто очікувати від зустрічі Папи Франциска і Патріарха Кирила

фото: 2000.ua
“Чи не очікую, що зустріч Папи Франциска з Патріархом Кирилом, яка запланована на 12 лютого, принесе якісь особливі зміни? Хоча добре, що зустріч відбудеться, і радію, що нарешті є розуміння з боку РПЦ, що треба зустрічатися”, –  так прокоментував Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, повідомлення про зустріч Папи Франциска з Патріархом Кирилом, яка відбудеться на Кубі, повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 
Глава УГКЦ зазначив, що впродовж багатьох років РПЦ відмовлялася від такої зустрічі і називала УГКЦ перешкодою для діалогу. “Зустріч має бути не самоціллю, а інструментом, необхідним засобом для чесного і відкритого діалогу. Тож радію, що нас вже не вважають перешкодою і нами не виправдовують своє небажання вести такий діалог ”, – сказав Блаженніший Святослав. І наголосив, що зустріч двох предстоятелів відбудеться фактично напередодні 70-річчя від часу скликання Львівського псевдособору, на якому була насильно ліквідована УГКЦ. 
“Російська православна церква, на жаль, ще до сьогодні не засудила проведення цього насильного акту, який здійснила радянська влада. Сподіваємося, що зустріч Папи і Патріарха створить новий контекст для руху в напрямку історичної справедливості”, –  наголосив він.
А ще глава УГКЦ надіється, що сам факт зустрічі змінить риторику деяких радикальних осіб з боку РПЦ, які не визнають Католицьку церкву за дійсну, перехрещують католиків та “перетягують” їх у православ’я, не беруть участі в спільних молитвах і взагалі називають весь процес пошуку єдності Церков “єрессю екуменізму”. 
“Вірогідно, що під час зустрічі Папи і Патріарха ітиметься й про сучасну ситуацію в Україні. Сподіваюся, що Святіший Отець Франциск, який завжди підносить свій голос на захист скривджених, стане голосом українців, які ведуть свою боротьбу за єдність та соборність своєї країни. Дай Боже, щоб Патріарх Кирил у підсумку дав необхідні посили для вірних РПЦ та російської влади, щоб якнайшвидше припинилася агресія Росії проти України і настав справедливий світ”, –  сказав на завершення Блаженніший Святослав.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7901 / 4.06MB / SQL:{query_count}