Яка допомога належиться одиноким матерям у 2016 році?

“Нещодавно розлучилася з чоловіком. Виховую сама двох малих дітей. Скажіть, будь ласка, яка допомога належиться одиноким матерям у 2016 році, які документи і куди треба подавати для її призначення?” Влада Киричук, м. Львів

Василь Гельбич,
начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту Львівської ОДА:
– Так, справді, одинокі матері (або батьки) мають право на державну допомогу. Причому з січня 2016 року її підвищили. Щоправда, тепер змінюється механізм нарахування: її розраховуватимуть як різницю між 100% (раніше було 50%) від прожиткового мінімуму для дитини та середньомісячним сукупним доходом сім’ї  у розрахунку на одну особу за півроку. 
Для цього виду допомоги беруть до уваги майновий стан і дохід одинокої матері (батька). Якщо, наприклад, мати не працює і в неї не було доходів за останні шість місяців, то вона може розраховувати на максимальний розмір допомоги, який цього року зріс майже вдвічі. Принцип такий: що менший дохід, то більший розмір допомоги вона отримує. Але її тепер не зможуть отримувати одинокі матері (батьки), які мають високі доходи, хоча раніше їм виплачували 30% прожиткового мінімуму. Тобто якщо зарплата в одинокої матері перевищує 3 000 гривень, вона не отримуватиме допомоги для одиноких матерів.
Збільшиться й тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів: становитиме різницю між 50% (було 30%) прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Для отримання цих видів допомог треба звернутися в управління соцзахисту за місцем проживання. Якщо одинока мати не подала документів у січні, то виплати за цей місяць не пропадуть, навіть якщо вона звернеться по цю допомогу в березні.
Для призначення державної допомоги одинокій матері знадобляться такі документи:
– заява (зразок є в управлінні соцзахисту);
– заповнена декларація про доходи;
– довідка про склад сім’ї.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.6499 / 4.08MB / SQL:{query_count}