Аби запобігти поділи й розколи

В УГКЦ розглядають питання святкування Різдва за григоріанським календарем, але поки що відповіді на нього з перспективи найближчого майбутнього немає, сказав Блаженніший Cвятослав у ефірі Радіо Марія, повідомляє СRЕDО.

Де-факто велика частина вірних УГКЦ святкують Різдво та інші свята за григоріанським календарем, зокрема в країнах, де є українська діаспора. Однак українці святкують його за юліанським календарем, на що є історичні, дисциплінарні та міжцерковні передумови
Глава УГКЦ пояснив, що достеменно не відомий точний день народження Ісуса Христа. Тому в ранніх віках християнства святкування Різдва було встановлене в день, коли римські погани святкували День народження сонця (коли починає збільшуватися світлова частина дня). “Таким чином християни хотіли наповнити цей день християнським змістом. Бо ж Сонцем світу для християн є Ісус. Тому 25 грудня започатковане святкування Різдва”, – уточнив він.
“Ми повинні прямувати до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим, григоріанським календарем. Так, як це зараз роблять не тільки католики, але й більшість православних Церков світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст”, – продовжив думку Блаженніший, зазначивши, що з історії відомо, що всякі зміни, зокрема зміни календаря, провокують поділи й розколи.
“Я прагну, щоб це питання порушувала не тільки єрархія, а й миряни. Усе церковне тіло може перейнятися ідеєю святкування нерухомих свят за григоріанським календарем. Крім цього, ця ідея повинна мати екуменічний характер. Ми будемо мати достатньо сили це здійснити, коли перехід ми здійснимо разом із нашими православними братами. Тоді це прихильно сприйметься широким загалом України і не породить нових перешкод для відновлення єдності єдиної помісної Київської Церкви”, – резюмував він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3715 / 4.06MB / SQL:{query_count}