Найбільша спадщина – віра

Папа Франциск уділив Святу тайну Хрещення 26 немовлятам, які народилися в сім’ях ватиканських працівників

фото: labuonaparola.it
У неділю після Богоявлення, коли в Церкві латинського обряду відзначають свято Хрещення Господнього, Сикстинська каплиця Апостольського палацу у Ватикані, що є свідком обрання римських архиєреїв, наповнилася літургійним співом та голосами новонароджених дітей – 13 хлопчиків і 13 дівчаток, котрі прийшли на світ у родинах ватиканських працівників (між ними – двоє дітей, батьки яких працюють на Ватиканському Радіо). Саме там, згідно з давнім звичаєм, Святіший Отець очолив євхаристійне богослужіння з таїнством християнського втаємничення, повідомляє Радіо Ватикану.
“Сьогодні, в цей день, який є радісним для вас, бажаю вам, щоб ви виявилися здатними зростити цих дітей у вірі та щоб найбільшою спадщиною, яку вони отримають від вас, була саме віра”, – сказав Папа Франциск під час проповіді, пригадавши на її початку про те, як Пречиста Діва Марія та святий Йосиф на сороковий день після народження принесли Ісуса до Єрусалимського храму.
“Сьогодні, в день свята Господнього Хрещення, – зауважив наступник святого Петра, – ви, батьки, приносите своїх дітей, щоби отримати хрещення, отримати те, про що ви просили на початку богослужіння, коли я поставив вам перше запитання, – віру: “Прошу про дар віри для своєї дитини”. Таким чином, послідовно крізь віки віра передається із покоління в покоління… Ці діти через якийсь час займуть ваше місце зі своїми дітьми – вашими внуками – і проситимуть про те саме: про віру, яка дається в хрещенні, віру, яку Святий Дух приносить сьогодні у серце, душу й життя цих ваших дітей. Ви просили віри. Церква, вручаючи вам запалену свічку, проситиме вас оберігати віру цих дітей”, – вів далі проповідник, закликавши батьків не забувати про те, що найбільшою спадщиною, яку вони зможуть залишити своїм дітям, є віра. Тому слід “пильнувати, щоб її не втратити, спричинятися до її зростання та залишити, немов спадщину”.

Як бути добрими хресними батьками: сім порад

Коли дитина проходить у Церкві обряд Хрещення, її батьки обирають пару дорослих осіб, які стають її хресними батьками і мають супроводжувати її в духовному зростанні. Однак не всі хресні батьки добре розуміють ту роль, яка на них покладена (а точніше – на яку вони самі погодилися). Хтось час до часу згадує своїх похресників у молитві, хтось насправді стає духовним наставником, хтось не забуває вітати з днем народження і дарувати подарунки, а хтось згадує, що має похресників тільки тоді, коли вони запрошують на весілля, повідомляє “Католицький оглядач”.
Батьки є головними вихователями дітей, а хресні батьки – особливим духовним “додатком”. І якщо вам пощастило стати хресними батьками, що зробити для того, аби бути найкращими?
1. Моліться за своїх похресників. 
Завжди згадуйте їх у своїх молитвах і просіть Бога, аби показав вам, яким чином найкраще подати допомогу чи підтримку. Наші похресники потребують всіх можливих молитов, як і всі ми. Не треба соромитися молитися за своїх похресників так часто, як би ви молилися за них, якби вони були вашими дітьми.
2. Не будьте чужими.
Якщо відійдете з життя дитини одразу ж після хрещення, то не тільки пропустите її життя, але й занедбаєте свою роль хресного тата чи мами. Нема двох однакових хресних батьків, і якщо ви таки були благословенні мати похресників, просто будьте собою, будьте з ними. Якщо не знаєте, що можете для них зробити, просто вислухайте. Можливо, в якийсь момент ви будете єдиною особою, з ким вони зможуть поговорити. Не пропускайте нагоди прийти на святкування їхніх днів народжень, першого Причастя, випускного чи весілля. Будьте насправді хресним татом чи мамою в усьому житті дитини, а не лише на хрещенні.
3. Будьте прикладом.
Намагайтеся показати похресникам, що, незважаючи на те, що відбувається у вашому житті, ви не відступаєте від Божого плану для свого життя. Покажіть, що вони також не повинні здаватися. Співайте з ними пісні прослави, запропонуйте разом помолитися вервицю, запросіть на вечерю, підіть разом на літургію – завжди є нагода дати своїм похресникам свідчення побожного життя.
4. Дрібниці враховуються.
Хресні батьки є не лише для того, аби приносити щедрі матеріальні подарунки. Завжди можете подарувати якусь дрібничку (образок з молитвою, записку, в якій зазначено, що ви думали про свого похресника чи похресницю, будь-що, що нагадує про Бога і що ви завжди готові допомогти). Хресні батьки є для того, аби давати духовно. Це може проявлятись у різноманітних дарунках – телефонних дзвінках, обіймах, прогулянках, вечерях. 
5. Хваліть за найважливіші речі.
Якщо світ зосереджується на зовнішньому вигляді чи на оцінках у школі, скажіть, до прикладу, що в похресника (похресниці) гарна усмішка, що він (вона) дуже добрий. Акцентуйте на чеснотах. Якщо ж ваш похресник – проблемна дитина, будьте тим, хто вказуватиме на його хороші риси, коли його “добиватиме” життя. Пам’ятайте, що кожна дитина – унікальна. Кожному з нас Бог дає особливі дари і таланти. Допоможіть похресникам побачити їх та розвивати.
6. Покажіть, що ви щасливі бути хресним татом (мамою).
Тоді ваші похресники знатимуть, що ви щось робите для них не з обов’язку чи з розрахунку, а що дійсно дбаєте про них, навіть горді називати їх своїми похресниками. Охоче розповідайте, що ви говорили від їхнього імені під час обряду Хрещення.
7. Завжди вказуйте на Бога.
Це не означає, що в кожному реченні ви мусите вживати слова “Бог” чи “Ісус”. Живіть милосердям, яке виявляє Небесного Отця і яким ділитиметеся із похресниками. Коли вони загубляться у якихось проблемах, нагадайте їм про світло Господа і про те, що для їхнього життя є певний план. Ведіть їх до Бога всіма можливими способами – телефонними дзвінками, відвідинами, листівками, історіями, підтримкою, особливо молитвою. 
Похресники – це дар, і про них не слід забувати, тому не зникайте з їхнього життя!


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0982 / 4.12MB / SQL:{query_count}