“Різдво є доказом Божої любові”

Архиєпископ-емерит Любомир Гузар, – про святкування Різдва 25 грудня, про війну на сході України, про проблему абортів і гріх корупції

“На Новий рік фактично не звертаю уваги, і ніколи цього не робив, навіть охоти не мав. А ось коли служив у Львові, радів із того, що в останній день перед Новим роком ми в соборі святого Юра служили молебень. Продовжуємо цю традицію і в Києві, – сказав Блаженніший у ефірі програми “Радіо Марія”. – Календар завжди вважали за символ приналежності до тої чи іншої Церкви. Зараз активно дискутується питання [розбіжностей у календарях]. Я особисто мав дискусії з римо-католиками. Багато людей цілком готові до того, аби ми святкували 25 грудня. Ще коли я служив у США, говорили про більш досконалий календар: Об’єднані Нації пропонували календар астрологічний. Щоб усі жили за одним часом. Чомусь ця ініціатива притихла. Я ж сам не прив’язуюсь до конкретного дня.
Цей рік дав нам усвідомити певну єдність попри різні національні приналежності. Драматичні обставини звернули увагу на те, що ми все ж таки ОДНА ДЕРЖАВА, ОДИН НАРОД! А ще, думаю, багато хто усвідомив, що ми маємо бути ЄДИНІ.
Війни існують від самого початку людства. Люди не вміють розв’язувати трудних проблем у гідний спосіб. Завжди була проблема матерів. Бо вони мають особливі стосунки зі своїми синами. Дай Боже, щоб скінчилася вся ця комедія… Війна – не вихід. Нема ради. Така вже материнська доля. Треба щиро старатися, аби війни припинялися.
Дуже прикро, але аборти не є чимось новим. Я пригадую останній випуск газети “Мета” – вересень 1939 року. Пам’ятаю лист Митрополита Андрея Шептицького, де він активно обговорює проблему абортів, “білої смерті”, як її тоді називали. Скільки народу, скільки населення ми втратили! Аборт – це вбивство невинної людини. Це дуже серйозний гріх. Проти якого ми повинні дуже свідомо продовжувати боротьбу. Народ, який не шанує свого життя, сам себе винищує. Живе у страху. Люди мають перестати думати про свою вигоду, а думати про цінність життя! Коли так нехтується життя – мають бути наслідки. І ми вже їх переживаємо. Зараз дуже стала популярною тема корупції, але порівняно з абортами – це дрібна тема.
Нехай інші не вважають себе ангелами! Не тільки ми переживаємо проблему корупції. Мені здається, що Церкви та релігійні організації замало говорять про це. Я запитав одного поважного громадянина, практикуючого християнина, скільки він чув проповідей про гріх корупції? Він відповів: жодної!
Що робити, коли ми бачимо, як сваряться Яценюк, Саакашвілі й Аваков? Бути порядними людьми. Ми багато нарікаємо! Я не кажу, що нема причини. Але хай кожен сам собі поставить запитання: а що Я РОБЛЮ для суспільства? Який Я Є громадянин? А влада – це дзеркало громади.
Різдво є доказом Божої любові. Бажаю вам велич ту прийняти, і навчитися ділитися. Якщо зможемо – то буде дуже велика користь!”
За матеріалами CREDO


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6570 / 4.07MB / SQL:{query_count}