Відновити взаємини з Богом та з ближнім

Блаженніший Святослав, згідно з проголошеним Папою Франциском Роком Божого милосердя, відкрив в УГКЦ “двері Божого милосердя”

Після урочистого Хресного ходу навколо патріаршого собору Воскресіння Христового Блаженніший Святослав разом із вір­ними відкрив “двері Божого милосердя”, якими, згідно з окремою буллою Папи Франциска Misericordiae vultus (“Обличчя милосердя”), визначені вхідні двері усіх катедральних соборів Вселенської Церкви, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
“Ми урочисто разом із Вселенською Церквою розпочали Рік Божого милосердя – Святий рік, який в усьому світі проголосив Папа Франциск. Дивлячись, як сьогодні люди потребують Божого милосердя, як сьогодні людство зранене, скільки неспокою і війни у світі, досвід власної сили починає перетворюватися на досвід безсилля людського роду. І дивлячись на страждання в цілому світі, Святіший Отець закликав на Землю Боже милосердя для всіх нас”, – пояснив глава Церкви.
Під час проповіді предстоятель зазначив, що впродовж цього року нас супроводжуватимуть два символи. Один із них ми бачимо як Ісуса Христа, який на своїх плечах несе немічного упалого Адама. “Зауважте, – сказав проповідник, – на цьому логотипі Ісус Христос має рани. Це воскреслий Христос. Це не Христос з минулого, це сучасний Христос, який сьогодні воскреслий, і Його рани є нашими ранами. Ранами Ісуса є сьогодні рани наших поранених. Його стражданнями і болями є страждання і болі українського народу. Сьогодні воскреслий Христос показує нам і чинить до нас діло Божої любові та милосердя. Кожного з нас Він, Добрий Пастир, бере, як свою овечку, на плечі. У тому Адамі, який так знесилено звисає на плечах Ісуса Христа, ми сьогодні повинні впізнати кожний себе. Це образ Христа, який чинить милосердя до мене і до вас. Напис звучить “Милосердні як Отець”. Тому що Він є найкращий учитель досконалості через Боже милосердя. І милосердиться над кожним із нас”.
Унизу маємо особливий напис, який є молитвою України про Боже милосердя. Ми співаємо: “Господи, помилуй Україну”. “Як потребуємо ми цього дотику Божого милосердя, – вважає Блаженніший Святослав, – у цей Рік Божого милосердя, в той момент, коли Ісус Христос бере наше життя, наші рани і страждання на свої плечі – це момент Святого таїнства Сповіді. Це є таїнство Божого милосердя над нами, коли Христос лікує наші рани і робить нас досконалими, свідками Божої любові”.
“Будьте ви милосердні в Рік Божого милосердя, як Отець ваш милосердний. І тоді разом зможемо те, що не під силу людині, – жити вже сьогодні вічним життям!” – закликав глава Церкви.
Ще один символ, який супроводжуватиме нас впродовж цього року, – це чудотворна ікона XVI століття Пречистої Діви Марії, що так і зветься “Двері Милосердя”, яка на прохання Папи Франциска потрапила до Ватикану, щоб відкрити Рік Божого милосердя у Вселенській Церкві. “Богородиця захотіла стати на найвищий престол Вселенської Церкви, аби відкрити “двері Божого милосердя” і промовити про Україну, про наші болі, наші страждання, ще раз звернути увагу на необхідність миру і молитви за мир в Україні”, – зауважив проповідник.
“Милосердя двері відкрий нам, Богородице Діво, щоб, надіючись на тебе, ми не загинули. Ти бо єси спасення роду християнського…” “Це древня молитва християн Сходу. Нехай ця молитва про милосердя двері і ця віра в Божу любов, – любов, яка освячує і робить нас досконалими і дає нам життя вічне, супроводжує нас у Святому році!” – побажав предстоятель вірним.

“Віддаймо наше життя в руки милостивого Бога!” 

Згідно з буллою Папи Франциска, митрополит Львівський Ігор Возьняк визначив та доручив відкрити “двері Божого милосердя” у таких храмах Львівської архиєпархії УГКЦ –  Архикатедральному соборі святого Юра, Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (м. Львів), храмі Успення Пресвятої Богородиці (с. Страдч), храмі святого Миколая (смт Глиняни) і храмі Собору Пресвятої Богородиці (с. Прилбичі), повідомляє ugcc.lviv.ua.
Крім того, згідно з декретом, парохам, адміністраторам і настоятелям вищезгаданих церков митрополит Львівський доручив здійснити так званий “Молебний чин з нагоди відкриття Ювілейного року Божого милосердя”.
“У рік Божого милосердя, проголошений Святішим Отцем Франциском, віддаймо цілковито все наше життя в руки милостивого Бога, який швидко приймає добрий намір людини, щоб дарувати їй духовні борги. Кожний добрий батько готовий простити своїй дитині найбільшу образу, а тим більше реально, коли це стосується безмірно милосердного Господа”, – сказав митрополит у своїй промові з нагоди початку Року Божого милосердя.
Традиція проведення Святого року в Католицькій Церкві була започаткована Папою Боніфатієм VIII у 1300 році. Ювілей полягає в загальному прощенні, відпусті, доступному для всіх, у можливості відновити взаємини з Богом та з ближнім. Таким чином, Святий рік – це нагода для поглиблення віри й оновлення християнського свідчення. Початком ювілею є відкриття так званих “святих дверей”, що для вірних означає особливий час і “надзвичайний шлях” до спасіння.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7066 / 4.1MB / SQL:{query_count}